✕

17 Balas

VIP Member

sy pun anak pertama bersalin induce pd 2/9 ,sakit dia tak boleh bawa bincang tengok muka laki pun geram, 1 kali masuk ubat tapi dakit dia skit sangat, sampaikan bukaan sy 8cm dh nak meneran, jahitan pun panjang

Samalah dgn sy.. Sakit sangat2. Msuk ubat 7 pg 5.45 ptng br branak. Paksa ank ke 4 x sakit sangat coz doc bg ubt tdo. Bg thu x tdo semalaman.. Branak kpj.. Klau kerajaan memang x layanlh.

Sy same mcm sis.. Teran2 jln xbukak jgk dlm 8jam jgk la.. Las2 kena caesar.. Ank dh umo 3 tahun.. Skrang ni pregnant ank kedua..seram sejuk pikir nk bersalin nant

Org yg pernah induce bagitahu sakit 3xganda dari bersalin natural. Saya bersalin biasa dulu. Sakitnya memang tak boleh bwa bincang juga la. Cuma sakit tak lama

time berapa week induce tu...sbb apa boleh tahu...saya dh nk masuk 39week xde tanda apa2 lg

Sme je lbh krg sakitnya sis... Sy prnh induce ubat gesa sakit sekali n normal birth 2x... Hmpir sme je sakitnya...

saya bersalin normal natural

Knp tak ambil perancang

😂 sis silap komen ke

Sy baru lepas bersalin secara induce (drip). Lepas tu baru doctor bgtau yg induce drip tu mmg sgt sakit. Tak mcm induce masuk ubat kt bawah. Drip lg berganda sakit. YaAllah xboleh lupa sakit sgt2 mcm tertanggung sakitnya. Bersalin normal tanpa induce mesti la x sesakit bersalin secara paksa (induce).

time berapa week induce tu...sbb apa boleh tahu...saya dh nk masuk 39week xde tanda apa2 lgi🙆😭🥺

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan