71 Balas

Sis cuba jaga makan, and makan benda mengenyangkan . Dptkan rehat yg cukup. Ataupun try minum air sejuk. Sy pun mcm ni juga kalau lmbat makan atau sibuk .

baby sy pon kdg2 gerak slow..so tiap 2 jam tu kalau die xgerak kuat sy baring pastu kejut die..goyang2 perut suruh dia bgn..pastu die tendang kuat2 🤣

7 nak masuk 8bulan kepala bby dh duk bawah kalau normal lah. yang x normal 8 bulan kepala baby tidak berada di posisi yg betul. bimbang kalau sonsang.

klu monthly chrckup degupan jantung ok air ketuban pun ok takde masalah. mmg ada bayi yg kurang gerak. adik saya czer sbb anak dia mmg malas nk gerak

sy kuat betul dy menendang bertumpuk.. alahaiii anak.. anak 1st tak la mcmne.. org kate kalau perut kte perut besar, lagi kuat la anak menendang ..

normal sis...sebb dh padat kt dlm tuh...dye akn jdi slow sikit..tp as long as ckop gerakn dye xde maslah.tp klo sis risau trus je g check....

saya pun ade risau bby pergerakan slow td scan kat hsptal bby aktif je cuma tak nampak gender ape lagi

Baby makin membesar.. kalau terlalu bergerak risau juga takot baby terbelit dengan usus.. kurang pun kena check juga. kena pantau selalu.

Baby gurl slow2 je gerak..klu boy senget2 perut d wat ny..6 ank sy, sy tau boy ke gurl wlwpn x scan..melalui pergerakan dlm perut

Wah yeke. Saya baru 15w tp dpt rasa dia duduk dkt mana sbb rasa timbul. Tak tahu lagi jantina.

sy pun mcm tu, maybe sbb perut tebal kot. sy berat bdn 149kg bby kdg gerak slow kdg kuat jugak

normal sis.. sebab saya pon makin slow..tapi aktif..pantau jee.. jagn sampai taj rasa pegerakan lansung dah laa... yg tu kena risau..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan