Sesi Tanya Pakar bersama Pn Syaza Lyana Pakar Pemakanan Bertauliah

Hi Selamat Mommies yang disayangi semua ๐Ÿค—๐Ÿฅฐ InsyaAllah pada ๐Ÿฎ๐Ÿฏ/๐Ÿณ/๐Ÿฎ๐Ÿฌ๐Ÿฎ๐Ÿฌ, ๐—ท๐—ฎ๐—บ ๐Ÿต.๐Ÿฌ๐Ÿฌ ๐—บ๐—ฎ๐—น๐—ฎ๐—บ kita akan adakan sesi tanya pakar dengan seorang figura yang tidak asing lagi dalam bidang pemakanan iaitu Pn. Syaza Lyana, Chief Nutritionist JomSayHeart. Segala pertanyaan mengenai ๐๐ž๐ฆ๐š๐ค๐š๐ง๐š๐ง ๐’๐ž๐ฐ๐š๐ค๐ญ๐ฎ ๐Š๐ž๐ก๐š๐ฆ๐ข๐ฅ๐š๐ง anda boleh ajukan di ruangan komen ini dan nantikan jawapan daripada yang pakar pada malam ini. Soalan hanya boleh diajukan di ruangan komen ini sahaja dan soalan yang tidak berkenaan akan dipadam. Jangan lepaskan peluang keemasan ini ya mommies๐Ÿ‘‹

Sesi Tanya Pakar bersama Pn Syaza Lyana Pakar Pemakanan Bertauliah
51 Balas
Tulis jawapan

Salam Puan.. Pregnant kali ni saya memang xboleh masuk sayur..sy cuba utk memakan sayur.. Selepas itu muntah..HB sy lebih dr 9 cuma dh makin menurun.. Nurse risau akn menurun lagi.. Boleh nasihatkan sy apa yg boleh sy mkn utk mengganti sayur?

4y ago

Semua jenis sayur ke puan? Atau saturan hijau saja? Boleh cuba sayuran wrna lain esp kubis bunga, tomato. Banyakkan makan buah buahan juga. Protein pun sgt penting utk naikkan hb seperti daging merah

VIP Member

Hi doc saya nak tyaa apa makan yg boleh dimakan ketika hamil dan makan yg dilarang ketika hamil.. Dan benarkah air kelapa mempengaruhi keadaan kandungan serta bagai mana untuk mengatasi keinginan makan atau minuman yg berbahaya Kepada bayi contoh minuman isotonik..

4y ago

Semua makanan boleh diambil sewaktu hamil. Cuma elakkan fast food dan process food

Assalamualaikum doc sy nk tanya. Sy baru pregnant 6weeks tp di miss v sy keluar keputihan yg berketul. Knp ye? Sy punya temujanji dgn nurse 19.8 lambat lg. Boleh ke sy pergi ke klinik segera untuk bgthu nurse tentang ini?? (Anak sulung)

4y ago

Ok terima kasih doc

Assalamulaikum dan salam sejahtera, sy ingin bertanya pendapat puan tentang; 1. Pengambilan kurma bg ibu yg ada gdm? 2. Pengambilan minyak kelapa dara yg dikatakan memudahkan proses bersalin sejauh mn kebenarannya?

maaf gmbr agak kotor keputihan sy banyak mcm ni dah insert aritu 2kali dgn ubat kk bg tp.tetap ada keputihan ni mcm mana nk hilangkan ye? bahaya ke untuk bby? hm sy dah buntu๐Ÿ˜”๐Ÿ˜” kurangkan minum manis pun dah..

Post reply image
VIP Member

Assalam doc. Sy 29 mingu. Hamil ank ke 4. 2x cezer. Jrak hmil yg ke 3 dgn yg skrg 7 thun. Ada peluang utk berank normal ke?? Ke 2 .sy rasa hamil yg ni rasa kemas jerr kat perut.. Bby alhmdulillah aktif bergerak.

Baca lagi

Assalamualaikum Pn Syaza..sy br bersalin sebulan dan bby menyusu badan sepenuhnya. Adakah apa yg sy mkn masih akan mempengaruhi keadaan kulit bby? Misalnya untuk menjadikan kulit baby lebih gebu ke..tq in advance Puan

4y ago

Wassalam. Tidak puan, kulit bayi dipengaruhi oleh genetik

Assalam Puan Syaza.. Nape ye,saya sakit tulang punggung.. Nk jalan pn susah . 22 minggu.. Adakah disebabkan kencing kotor? Result kencing kotor +1 tadi๐Ÿ˜… ataupun sakit sebab saya retroverted uterus..

4y ago

Itu puan kena rujuk pd gynea ya

Assalamualaikum doctor. Saya ingin bertanya makanan apa yg boleh naikkan hb ya? selain sayur sayuran dan buah buahan. Dan berkenaan air milo boleh diminum ke atau dia boleh rendahkan hb ya kalau kerap diminum?

4y ago

Ok tq doctor

Salam. Saya tengah pregnant 3 bulan dan hamil anak pertama. Boleh saya tahu jenis kalsium yang terbaik untuk diambil? Disebabkan saya sangat loya bila minum Susu dan bukan pe minat yogurt.

4y ago

Apa2 jenis calcium okay, cari yg chelated ya