โœ•

51 Balas

Assalamualaikum Dr..bolehkah ibu yg ada gdm on diet control mengambil kurma yg banyak sblm bersalin utk bekalkan tenaga semasa meneran?

Alhamdulillah dh selamat bersalin..sebiji kurma pun x sempat mkn.. Alhamdulillah, dipermudahkan bersalin ank no4

Dktor..saya nk tnye..saya mgdung 23 mggu..on insulin...1 ari kena ccuk 4x...sakit la...ade x ptua atau cara yg bleh stabilkn kncing mnis saya...

Puan boleh amalkan pemakan suku suku separuh dan elakkan pengambilan air manis. Tapi sila montior bsp puan sentiasa jika jaga makan tkut terlebih insulin

Salam,hai sy hamil 5 bulan ank pertama..bole sy tau ape vitamin dan pemakanan yg sesuai untuk perkembangan otak bayi dalam kandungan?

Selain pd multi vit puan boleh juga ambil fish oil atau neurogain. Tp yg paling oenting dri pemakanan puan sendiri kena banyakkan pengambilan ikan dan elakkan fast food

Assalamualaikum Dr. Saya nak tnya. Saya ni jenis kuat minum nescafe. Masa hamil masih boleh minum ke tak ye?

Boleh minum tp jgn minun sekali dgn pil hematinik. Jarak 2 jam sekurang kurangnya

Assalamualaikum puan syaza.. Saya nak tanya makanan apa yang boleh dimakan dan tidak boleh dimakan? Ada cyst pregnant 16 week

Wassalam.. Tiada apa makanan yg tak boelh dimakan semasa hamil melainkan puan ada allergy pd makanan. Dan sebaiknya elakkan fast food dan processed food

Assalamualaikum..puan nak bertanya saya mengandung 32week perkara biasa bahagian bawa perut dan bahagian miss v sakitยฒ selalu??

Wassalam..Itu puan perlu rujuk pd doktor yg memeriksa puan

Doc..mkn pedas2,time pregnant nanti baby kluar kuning tinggi,tak..and kulit baby ada ruam2 mera ??? Betul ke ni ?? Thx Doc๐Ÿ˜Š

Hi Puan, nak tanya jika sya sedang hamil 22 minggu. Boleh kah saya makan makanan laut? Seperti Ketam, udang sotong.

VIP Member

Assalammualaikum ๐Ÿ˜Š doktor , untuk makanan bagi baby sihat dan badan dia gemuk macam mana ?

Asalkan tumbesaran dia masih okay mengikut carta, should be fine tak perlu gemuk puan. Tapi puam boleh refer pada buku pink/biru yg klinik berikan. Dlm tu ada resepi. Sbb brgantung pd umur anak puan juga

Doc ..nasihat utk naikan hb drh and tips makann yg perlu dielakkan ..dah masuk trimester ke3 hb drh masih low ๐Ÿ˜ข

Puan mmg kena ambil snacking seperti kekacang antara waktu makan. Dan makan perlulah seimbang terutamanya untuk protein, lebihkan daging merah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan