Boleh ke makan durian sewaktu hamil?

Siapa pernah makan durian sewaktu hamil ya? Sebenarnya boleh atau tidak makan durian ni waktu hamil?πŸ€” Jom cuba baca bawah niπŸ€— *NOTA : LIKE & IKUT POST ini untuk rujukan masa hadapan.

Boleh ke makan durian sewaktu hamil?
22 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Saya πŸ™‹πŸ»β€β™€οΈπŸ™‹πŸ»β€β™€οΈ. Saya makan durian masa dah 3rd trimester . Makan banyak sangat, tahap melantak πŸ˜‚πŸ˜…πŸ€­πŸ€­. Ada lebih kurang 20 ulas. Tapi bukan sekali hadap. Dalam 2 - 3 hari asyik repeat makan durian. Alhamdulillah, takde apa2 yang bahaya pada kandungan saya 😊 #TAPsupermoms #TAPactiveusers

Baca lagi

sya mkn je...tpi untk prmulaan jngn mkn bnyk2 tkut bdan x than mak sya kata...klau oky xpe bleh je mkn tpi jngn smpai x ingt dunia sudah lh🀣 sya klau mkn durian kne minum air pangsa durian n sblm tdo tmpal kufiber dkt dahi bru bleh tdo lena🀣 (minum air pangsa tu petua mak saya dri dlu lagi untk kurng kn pnas)

Baca lagi

sya mkn je...tpi lrmulaan jngn mkn bnyk2 tkut bdan x than mak sya kata...klau oky xpe bleh je mkn tpi jngn smpai x ingt dunia sudah lh🀣 sya klau mkn durian kne minum air pangsa durian n sblm tdo tmpal kufiber dkt dahi bru bleh tdo lena🀣 (minum air pangsa tu petua mak saya dri dlu lagi untk kurng kn pnas)

Baca lagi

boleh tp jgn mkn bnyk.sbb durian kn pns.lg2 msuk trimester 3 ni.bdn rasa pns.wlpn dlm aircon buli b'peluh jg.xpasti la ibu2 lain..tp jgn mkn bnyk ya sis.

VIP Member

Makan berpada2. Masa pregnant sy teringin durian, husband belikan tp had shari maksimum bole mkn 3 ulas je 😁

Saya makan lastweek. Sy xboleh tido sbb baby aktif sgt. Mungkin panas πŸ˜‚ kesian baby.

boleh, husband belikan sebekas , janji makan 3 ulas , nampaknya janji hanya tggl janji 🀣 .

sy ada mkn sbb teringin sgt..tp mkn sikit je dlm 3-4 ulas je..utk lepaskn tekak ngidam

sye mkn je..tpi xde lha smpai nk hentam bebiji biji..cma 2-3 ulas lpas pda tringin ja

boleh..berpada la,jgn hentam sebiji tu sorg 🀭