pendapat

Hi semua. Sy last week check upt positif. So pregnant ikut tarikh last period 6 weeks.tapi sabtu smpai harini saya ada spotting n light bleeding. So jumpa doc, doc scan kata kosong. Buat ujian darah doc kata hcg terlalu sikit so expect kandungan tak jadi. Sedihnya rasa. Ini kali ketiga.

pendapat
8 Balas
Tulis jawapan

salam sis...apa pun sabar sis pengalaman sy pd 2016 pun mcm ni jugk sy kena spotting dh test guna pregnancy kit ianya tunjuk positive pregnant ..lps tu bila gi cek scan kt doc pula dia ckp xnampak kantung..doc ckp maybe pregnant di luar rahim ,terkejut sy pastu dia minta cek darah ..alhamdulillah lepas cek drh bru terbukti sy pregnant normal.sabar sis kadang dia akn nampak lambat sbb terlalu awl 6 weeks tu ..in sha Allah akn ade rezeki sis tu.πŸ€—

Baca lagi

Jgn sedih. Sy mase awal awal tu pun mcm tu. Maybe awk ovulasi lambat, tu yg tak nampak lg. Scan kosong. Tp upt positive. Sampai kena masuk red zone sbb tkt preggy luar rahim. Buat blood test dpt 283 je. Lepas 48 jam, doc repeat blood test. Alhamdulillah. Result naik lebih dr 60%. Baru boleh keluar wad and lps 2 mgu repeat scan baru nampak kantung. Cube 48 jam lepastu awk repeat blood test. Kalau naik lebih 60%, insyaAllah ade tu.

Baca lagi
4y ago

sy belum lagi buat blood test balik.. sy ingat dlm tgh bulan ni nk cek balik.. nk g scan balik

Stay strong mommy . Positif . Insyaallah ada rezeki lain nanti

5y ago

Sabar sis.. Saya pun penah seperti puan... Cukup 12 minggu xmenjadi.. maybe faktor usia..xsangka bila umur 40.. Saya pregnant lagi.. da masuk 6 months.. positif slalu k.. insylh...

Byk2 bersabar yea sis.. Insya Allah.. Akn ada rezeki lain nnt..

VIP Member

Stay strong ye. inshaAllah ada rezeki lain nanti.

Bnyk2 bersabar.. InsyaAllah ada rezeki lg nanti..

sabar sis... pasti d permudahkan nt,

Stay strong and all the best!