Induce belon

Hi semua. Saya induce belon pagi td jam 6 pagi. Skrg jam 5 ptg belon masih belum jatuh. Da hyk jalan da contraction pun ada. Cmne nk bg belon jatuh ni ye. Doktor tak bagi squat tktau knpe. Sapa ada pengalaman bole share

10 Balas
Tulis jawapan

Macam saya memula induce ubat pukul 5pagi, rehat kat katil sejam. Lepastu tengahari check bukaan masih 1cm.Selama tunggu sampai tengahari tu langsung takde contraction. Lepastu doc decide induce belon tengahari tu, terus datang contraction tiap 5min. Pukul 7 lebih contraction dah takde, ssys tidur. Terbangun kul 10 something saya makan, before tu saya buat senaman gelek gelek dulu. Tengah makan tetiba ada benda leaking,doc cabut belon and bila check dah 4cm. Pengalaman saya belon tak jatuh pun tapi doc cabut awal sebab air ketuban dah leaking. Esok paginya dah lb panggil untuk get ready padahal masih 4cm lagi.

Baca lagi

Saya 3cm belon tak jatuh.. Doktor buang dan paksa jalan saya terbukak sampai 4cm Keesokannya saya kena pergi labour room dah sebab 4cm lama sangat.. kat labour room pun 4cm nak pergi 6cm pun lambat jugak.. doktor induce drip dan lepas 2jam baru jadi 9cm.. Tapi saya dah tak larat meneran sebab saya tak makan apa dari pagi, dan terlalu letih menahan sakit.. saya ditolak ke bilik bedah lepas 12 jam πŸ₯Ά Alamak terpanjang pulak cerita haha

Baca lagi

My 4th pregnancy induce belon. I ada tumor dalam otak. Induce sehari. Next day 4cm contraction kuat, terus tolak to labor room. Dr pecah ketuban. Pastu opening cepat sgt suddenly baby heartbeat drop. Terus kena tolak masuk LR and emergency Caesarean. Apa pun i bersyukur as long as bby selamat dan sihat dilahirkan. InsyaAllah sis semua ok utk you and baby. Banyakkan berselawat and control pernafasan.

Baca lagi

Saya induce jam 7.30am , bukaan 1cm masa induce , jam 9.30am dah fully terus beranak atas katil . Tak sempat sampai labour room baby dh terkeluar masa dalam lift . Takde jahitan . Takde koyakan . Saya amalkan tips siti jamumall . Boleh search kt youtube . Kwn kwn 1 bilik pun guna tipa yg sama , semua mcm sy cpt bukaan masa induce belon

Baca lagi
3mo ago

Tq sis, jelas sgt dia explain. Hrp turn sy nnti x lupa step hehe

sy induce 3 petang...3 pagi belon jatuh..msa tu rasa sakit perut nk ke tandas. msa buang air kecil lepas tu belon jatuh. so 4 cm da terbuka tp xda contraction. nurse bg rest dlu jam 8 am masuk LR. sblum belon jatuh tu memang byk bergerak lepas tu buat jalan itik pusing meja. semoga sis dipermudahkan segala urusan

Baca lagi

sy induce belon pertama 1cm pukul 8am jatuh pukul 3pm..than esoknya pukul 8am jugak masuk belon ke 2 jatuh pukul 11am..tp check jalan hanya 2cm sahajaπŸ˜΅β€πŸ’« sekarang day 3 dah kurang mengeras dan baby kurang gerak..masih menunggu doktor nk induce apa lg..badan pun dah naik lemah

induce belon dorang akan pantau 24jam or ikut keadaan sis.. sy haritu induce 6pm, esoknya kul 3pm baru doctor keluarkan sbb x jatuh jugak.. masa before masuk belon, bukaan 2cm, lepas keluarkan belon bukaan 5cm.. tp pengalaman sy mmg belon xjatuh

Saya induce belon pukul 7 pagi , pukul 1 tengahhari dah pecah . Saya berjalan je satu ward , ke sana ke sini . Tengah borak2 dengan jiran ward pop meletup kat dalam πŸ˜… dari lepas saya pasang memang berjalan je kerja . Rehat 5 minit lepastu sambung

sye 24j induced belon xjatuh jgk. next day doc yg bwk kluar n jalan dh bukak 4cm trus tolak lr

TapFluencer

Induce belon saya pun gagal. Buka 4 cm, je.