Nappy cream/minyak telon

Hi semua. Boleh suggest tak minyak telon atau nappy cream yg bagus utk baby?

18 Balas
Tulis jawapan

Minyak telon baby saya alergik..panas agaknya. Saya guna T-Rub Tasneem atau Vicks baby. Nappy cream saya pakai sudocrem tp mcm hitam ja parut๐Ÿ˜… jd saya tukar drapolone. Mcm losyen je lembut. So depends pd sensitiviti kulit baby. Mcm saya awal2 dah biasakan sapu2 soft, so mmg x ngam jenis yg cecair walaupun wangi.

Baca lagi

before this boleh katakan keturunan (kakak2) sy guna yuu yee. familiar dgn tu je.. ank sdiri pun dh nak masuk 3 tahun, saja cuba minyak telon bebiku. sbb ank kembung.. mmg mujarab.. kerap kentut.. xkembung dah... so i recommend minyak telon bebiku ni. harga marhaen tp puas hati.

TapFluencer

Cream bepathen bagus. Untuk minyak telon, kena try & error. Macam anak saya sekarang guna yuyi cap limau setelah 4x tukar brand. Mengulangi zaman maknya pun guna minyak yuyi dulu kecik2 ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

tropical herbs keluaran Amway..xtau knp, bila sapu kt perut baby, perut sy pun terasa berangin ๐Ÿคญ๐Ÿคญ xkena kt perut sy pun.. nappy cream sy guna bepanthen..

VIP Member

mcm minyak telon bby tu sy dlu guna bebiku dgn tuk nappy cream ms ank duk nicu dlu doc n nurse suggestkn bepanthen

1y ago

cer try cri dkt kedai jual jamu..mcm sy husband beli online je .senang trus smpai rumah .tp amik ms sikit la nk smpai..

i plak suka guna MINYAK MESTIKA. bau dia sedap. berangin2 manja je. then i suka guna SUDOCREAM

1y ago

Sama la sy pn pakai yg tu ank kerap kentut2.

Nappy cream tu boleh try sudocrem. Saya try pun okay. Nurse saya suggest cream tu.

TapFluencer

saya suka minyak telon bebiku. nappy cream sudocream atau drapolene

ank sy pkai minyak yu yee atau pon minyak kayu putih botol hijau tu cap lang

Sape pernah try snowhite lotion? Boleh tak jadikan snowhite lotion as nappy cream?

1y ago

sy guna snow white lotion utk ruam pns baby. mmg sekejap je hilang