minum air gula

Selepas minum air gula boleh tak, kita minum air mineral/air putih.

minum air gula
20 Balas
Tulis jawapan

Xboleh. Jgn takut minum air gula. Sy enjoy je minum. Tah nape org duk cerita yg menakutkan psl mnum air gula. Sy 1st time minum dl, minum je mcm minum air biasa. Xde la rsa nak muntah ke, pening ke, nk pitam ke. 12 minit setel. Tunggu 2 jam. Pas dh amik darah, g lunch minum pulak air tembikai πŸ˜…

Baca lagi
2y ago

thank sis

kena tanya nurse awak sbb bergantung pada cekup bulanan awak . kalau darah air kencing semua cantik dorang bagi je minum air kosong . kalau dorang mcm suspek awak dorang pesan awal2 xbagi minum apape pun dan boleh hidu balm atau oil treatment yang awak suka . semoga Bermanfaat

2y ago

thank sis

ikot pglmn sy,pernah 4kali minum air gula..de doc/misi bg je minum air suam/mineral..ade jg doc/misi tu xbg..tp sy mnum je..SBB kpl dah kenining dah..dah la pose dri mlm..drpd kite muntah t kene repeat minum lg air gula..xlrat asenye..terpulang la wak.

2y ago

thank sis

Super Mum

sis lps mnom air gula. .hidu balm atau myk angin tros. .sbb kte nk kn result yg best . .jd bthan skitt je..jgn mnom aor kosong ye. .ye faham loya. .tp hidu je balm atau myk anginπŸ₯°

2y ago

thank sis

boleh je. tp jgn smpai pnuh segelas tu. seteguk ckup. nk ilang loya kumur2, sapu minyak angin, isap la ape2 yg masam, dan tenangkan diri je. jgn brjalan jgn bergerak nty lg rse nk muntah

2y ago

thank sis

tempat saya bagi minum segelas jaa sebagai bilasan sahaja lepas tu tunggu 2jam la pulak, memang berkawan dgn minyak angin laa buat hilang mual

2y ago

thank sis

xboleh minum xboleh makan lepas minum air gula ya..after 2h lps amek darah kali ke2 baru boleh makan minum sis..Sbb nk dptkan result yg tepat

2y ago

thank sis

nes dkt kkia sy kata Air putih/plain water BOLEH MINUM sbb x ada kalori. jgn yg manis. Nak kpastian, tanya nes dkt kk kita bklinik.

2y ago

thank sis

nurse saya bagi je minum air ,xde apa2 masalah pun dia kata...results pun xkn lari... sebab air mineral bukan air manis

2y ago

thank sis

boleh tapi nak suam la jangan la sejuk lak..... saya dengar pon dari pakar kawal gula dalam darah doc pakar