16 Balas

susa nak cakap... sebab lain orang lain juga .. saya due 14/8 tapi apply cuti 1/8.. kalau awal dari tu baby nak keluar cuti je la.. kalau baby ikut due syukur la..

Kite same due date.. moge dipermudhkan bersalin ye.. 😊

sy due 7/7 balik 14/6 risau jadi mcm ank no 2 lahir 37 week sekli smpai kne serah diri pon tk bersalin jgk🤣risau bersalin sorg sbb suami jauh

sy dlu sbln awal...sbb suami sllu xde kt umah .rsau trbrnak time dia xde...last2 40w1d bru kuar..abgnyr dlu 38w dh kuar

sy due 19/9 ni. tp balik kg hujung bulan 7 ni. balik awl2 laa senang buat nyee jem nk balik kelantn nnti nayaa jee 😂

susah nak ckp la.. ade ssetengah org bsalin awal.. ade ssetengah smpi tlebih due.. better before 36 weeks la kot..

Saya balik sebulan awal. Due 18/06, saya balik kampung 15/05. Saya bersalin dua minggu awal which is 01/06 😆

TapFluencer

Saya naik flight balik kampung bersalin nnt. Kl - sabah. So saya naik flight masa kandungan 30 minggu

TapFluencer

takda pengalaman. tp selalunya 2-3 minggu sebelum due kot. sbb taktau baby nk keluar awal cmne kan.

Biasa sy bersalin kat area tmpt tinggal dulu. Lps seminggu baru balik kg 😊

Sebab balik kg suami, tu yg lps seminggu br balik, kalau sis balik kg sendiri, boleh balik awal sikit nak2 yg perjalanan jauh.. Sy dr selangor balik - muar johor..Perjalanan 3 jam kalau x jem.. Bersalin normal, letak alas kat tempat duduk, x rasa sngt.. Cuma kena kerap berhenti sbb baby newborn x leh ddk lama2 dlm carseat.. Sis apply mana yg sesuai dgn situasi sis.. Situasi org lain2 jd x semua yg kita bole follow. Moga dipermudahkan segala urusan dan selamat bersalin ya..

sye balik dr jhor ke selangor masa 37weeks+ n tgh tggu hari je nk bersalin

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan