βœ•

24 Balas

Sme cm sy mse awl2 ritu...prut lapa tp ape pun xleh telan xleh slh mkn msti klua blik...2bln straight mmg muntah saje2 1hari smpi 5x...refer hospital dripped air...sy cuma mampu mkn jambu batu ltak garam mnum air pns nes O...pastu sy try sandwich subway bhasil...lme2 branikn diri mkn bubur nasi kosong hya ltak garam je...kne cuba juga mkn ikut tekak rse nk mkn ape...mse sy dlm keadaan cmtu husband pantang dgr ape yg hdung sy tbau maknan mst die cri sbb hya mknan tu je bleh dmkn...mmg struggle sgt...

Yee sy fhm sgt perasaan sis tu...sbb sm mcm sy..dr mula preggy sy alah teruk smp kndungan 9week..sekarang kndungan dh 13week alah memng dh xde..tp selera mkn still xada lg..tp perut lapar yg amat2 sbb ade mkn vtmn dr kk kan...pkse kn dri juga la mkn ckit..jnj ade mkn doc n nurse ckp..law pkse sumbt juga mau keluar blk...

Sama lah. Lapar, tapi xde selera nak makan. Suami asyik marah je. Dia kata saya pentingkan diri sendiri, tak kesian kat baby. Tapi nak buat mcm mana. Dah cuba mcm2 dah. Makan sikit, pastu dah xboleh masuk. Ingat tak kesian ke kat baby. 😭😭😭

Mkn buah...sy dlu nmpk smua xd slera asik muntah smpi dripped air...last sy try mkn jambu ltk garam alhmdulillah berhasil xlme lpastu sy try bubur kosong bergaram ckit2...skg ok da...

sama.. minggu 5 below ingat makann ja smpai naik 3kg.. masuk 6 start mkn muntah.. smpai skrg.. dah nk masuk 8.. berat turun 1kg dlm 1minggu.. hrp2 alahan x lama.. badan lemah asyik mkn muntah.. buah pun muntah..

Sama mcm saya.. Nak makan nasi, mee pn takde selera.. Makan sesuap je.. Dh luah kn balik makanan tu.. Last2 saya makan biskut kering je.. Alhamdulillah.. Skrg dh nk masuk 14week..dh oky sikit dh.. Dh boleh makan sikit2

Sama sy pun...huhuhu...tp paksa juga mkn...selalu sy mkn buah bila da perut lapar sgt cmtu...buah epal...pear...oren...tembikai...better dr mkn benda berat terus...bila perut da ok ckit bru mkn benda2 berat

Makan dlm portion yg sikit tp kerap. Walaupun xder selera if dlm portion yg skit perut still akan terima. Then after few moments bru makan lg sket. Even sesuap demi sesuap. Keep strong sis

Lg 1 mlm td sy ade tbuka 1video di FB...ustaz kazim share tntg kerani die morning sickness truk sgt...die suh amalkn ayat 82 surah yaasin...bleh cuba juga...mne tau bhasil...

Dulu lapar dan takleh nak telan makanan β€œsolid”, sy paksa kan diri jugak makan buah/minum air buah. Selalunya air oren yg dapat beri tenaga. You can do this πŸ’ͺ🏻

tq sis, nt saya cuba

Sis saya macamtu la masa 4 bulan kebawah, sejak2 masok 5 6 bulan ni selera makan saya dah kembali, makan tak ingt dunia πŸ˜‚ sabar yaa sis bertahan sekejap

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan