Baby sya bru 3 bulan suka dia tgok ms rachel,sy takut yg mereka kata autism, speech delay tu

screen Time

5 Balas
Tulis jawapan

Screen time adalah perkara yang perlu diberi perhatian ketika melibatkan bayi yang masih kecil seperti anak anda yang berusia 3 bulan. Walaupun menonton televisyen atau video mungkin memberikan hiburan seketika, terlalu banyak paparan kepada skrin boleh memberi kesan negatif pada perkembangan kanak-kanak. Sebagai langkah pertama, elakkan memberi paparan skrin kepada bayi anda yang berusia 3 bulan. Lebih baik untuk memberi perangsang visual dan auditif yang lebih positif seperti bermain dengan mainan yang sesuai untuk usia bayi, membaca buku bersama, atau menyanyikan lagu-lagu untuknya. Ini akan membantu dalam perkembangan otak dan kemahiran motorik kasar dan halusnya. Jika anda ingin memberi paparan skrin, pastikan ia dalam jarak yang selamat dan hanya untuk jangka masa yang amat pendek. Selain itu, pilih kandungan yang sesuai untuk usia bayi seperti video interaktif yang dirancang khas untuk perkembangan kanak-kanak. Ingatlah bahawa setiap kanak-kanak mempunyai keperluan dan perkembangan yang unik, jadi amalkan pendekatan yang seimbang dan berikan perhatian kepada tanda-tanda perkembangan anak anda. Jika anda mempunyai kebimbangan mengenai perkembangan anak anda, adalah lebih baik untuk berjumpa dengan pakar pediatrik untuk mendapatkan nasihat yang tepat. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

selalunya content screen time macam kartun yg banyak colour terang benderang dan banyak rapid movement (pergerakan laju) ni yg buat anak² ada risiko dapat autism. walaupun autism ni genetic, tapi kita nak minimise kan risiko selagi mampu. sebab otak baby baru nak berkembang, jadi tak galakkan tengok animation yg terlalu banyak warna² contrast dan pergerakan laju. Ms Rachel punya content okay lagi, sebab movement dan speech dia natural. sama jugak mcm rancangan kanak² zaman dulu (sesame street, teletubbies) - semua lebih sesuai utk tontonan anak² kecik.

Baca lagi

Saya pun rasa risau mcm sis tapi ada yg kata kalau sllu tgok bgi ank cpt berckap, tpi saya wlpn anak sya tgok kjp smentara saya buat keje saya akan tiru balik apa yg ms rachel tu buat.. tu je yg ye rasa mcm mmbntu

1mo ago

kan sis.. ada nampak komen komen before ne.. and ada bagi cakap no screen time below 2 yrs

maaf nak tny, mcmana bg tgk rancangan ms.rachel tu bole sbbkn autism/sd

1mo ago

ya tula sis.. sya takut kalau bagi screen time boleh menyebabkan

so stop la bagi

1mo ago

ah? orang minta pendapat😊