Luahan perasaan

Saya stress kenapa tak pregnant lagi..Orang sekeliling senang je bunting pelamin. Tahun ni dalam keluarga saya 3 org menanti baby. Kenapa bukan saya. Sampai sekarang saya x bagitahu suami diorang hamil. Takut suami kecewa. Saya dah masuk 4 tahun belum ada tanda. Hariยฒ pikir lepas tu kena hadap dengan sindir sinis orang sekeliling. Rasa sunyi je rasa rumah. Dulu bela kucing untuk hilangkan sunyi. Tapi di sindir pulak dgn org. Bela kucing je anak xda. Awalยฒ dulu okay la duduk berdua dgn suami takda anak main dgn kucingยฒ..tapi sekarang bila suami balik keja tengok dia macam xde semangat. Tiada sambut dari ank kot mcm org lain. Kami bukan org yg bduit mcm org lain buat yg xde anak pergi holiday selalu. Tak tahu nak hilangkan stress macam mana saya hanya mampu menulis disini. Macamยฒ cara saya cuba. Mungkin bukan rezeki saya lagi. ๐Ÿ˜”

71 Balas
Tulis jawapan

sabar ye sis,Allah akan bagi tepat pada waktunye.sy pun penah ttc fhm sgt prasaan ni..Abaikan je yg negative,klau boleh jauhkan diri dari toxic people ni..positive selalu okayโค kalau ada yg btnye tu mmng kita trase,tp pda mse yg sama minta mereka doakan.sy buat mcm tu.slain tu mkan jaga ,acid folic jgn lupa mkn.jgn pikir bila nak ada anak,boleh buat kita stress just relax.masa sy ttc pun serabut stress bila nak ada anak.last2 sy penat mcm ni sy xnk pkir dah selalu pujuk hati Allah akan bagi tepat pada waktunye hanya Allah yg tahu apa yg tbaik utk saya.4 tahun juga sy tnggu baru Allah hadirkan anak.sabar itu indah kuatkan semangat okay.sy doakan sis dikurniakan zuriat secepatnye dpat merasa nikmat menjadi seorg ibu Aamiin..

Baca lagi

saya pun tunggu 5 tahun baru berjaya hamil .. 4 tahun ulang alik ke hospital utk rawatan kesuburan .. sis jgn stress .. bila dgr perkhabaran mcm tu .. tarik nafas, istighfar dan jgn putus doa .. kena samaยฒ bincang heart to heart dgn suami pasal isu nie .. dan cuba amalkan doaยฒ .. saya pernah minta suami tekap tgn pada perut bahagian rahim, baca kan doaยฒ (saya ambil di FB) .. alhamdulillah sebulan lepas tu berjaya hamil .. sis kena kuatkan semangat dan pegang kataยฒ nie selagi mana ada rahim, selagi tu boleh hamil .. saya ada 2 kawan yg masih menanti zuriat 8 tahun perkahwinan dan 13tahun perkahwinan .. sis cuba bincang dgn suami ya .. yg penting jgn stress ๐Ÿฅฐ saya doakan sis dikurniakan zuriat .. amin yra ..

Baca lagi
2y ago

terima kasih sis atas saranan dan kataยฒ semangat

saya alami perkara yg sama spt puan. 5 tahun baru dapat cahaya mata. bukan kwnยฒ,tp keluarga jg ckp benda negatif.ada yg ckp sy mandul,ada yg ckp tak nak anak,tak nak komitmen.byk sgt yg dilontarkn kpd sy. cara sy,sy tak jumpa mereka dan berdiam diri. sampai anak lahir 4 bulan,baru mereka tahu. itu pun heboh. ada pula yg kata sy ambil anak angkat. pedih hati dengar.tp sabar saja. usahakan untuk kawal stress,emosi ya puan... saya berhenti kerja semataยฒ untuk fokus rumah tangga.tempat kerja dulu mmg menuntut waktu lebih masa bekerja dan saya kurang rehat. bila dah berhenti kerja,sy rehat dan enjoy dengan apa sahaja saya nak buat,. tup tup dah dapat rezeki. happy sangat. semoga rezeki untuk awak juga.

Baca lagi

jgn stress ya sis .. bila kite stress hormon pn tk seimbang .. sy pn sblum ni ttc 4tahun skrg alhmdulillah dh 7bln .. ap yg sy bljr bila kite nk sesuatu (hamil) jgn trlalu fkir & desak diri .. bila brsama suami tu , enjoy je jgn fkir apeยฒ , jgn stress , rjinkn diri exercise atleast seminggu 3kli , mkn mknn yg sht (cuba cari kurma liat &kering ,kismis ,kekacang ,susu kambing : ini yg sy amalkn sblum pregnant) sis bley cuba tips dari kak imah (tiktok) die bidan kg .. dh rmai yg brjaya lps amalkn tips dri dia & cuba air rebusan dri kak imah , sy slh seorang dri cust beliau ๐Ÿ˜Š ikhtiar & usaha & doa tu yg pnting .. tolak tepi ap yg org ckp psl kita .. semoga sis & suami dipermudahkn segala urusan

Baca lagi

sabar sis..buat tak tahu je..1st rasa mmg la nampak org lain pregnant siapa la tak nak..tapi semakin stress fikiran akan makin susah lekat..sy pn 8thn perkawinan baru d kurniakan anak..mula2 mmg rasa mcm sis rasa..tp lama2 dah mls nak fikir..ada atau tak ank semua serahkan pada tuhan je..tak larat nak bebankan fikiran..sy start jaga makan,jaga badan..bt benda yg menyihatkan badan..tak sangka2 pla tetiba rezeki tu dtg tanpa sy fikir mcm sblm ne..apa2 pn semua rezeki tu hanya tuhan yg tahu bila masa yg sesuai๐Ÿฅฐ enjoy ye sis..mulut org tu biar kn je..๐Ÿ˜Š sy ne sampai mak mertua pn dah sllu hint bila nak bg dia cucu..tp sy dgr je tp sy tak masukkan dlm hati..biar mcm tu je..sy bt bodoh je๐Ÿ˜†

Baca lagi

Sian awak . smoga awak selalu kuat ye . kiteorg kluarga ada saka yg ikat rahim sbb tu la dlm fmly takde yg ada ank . tpi msa abg kwin alhamdulilah dpt ank . cucu sulung kluarga kami . dan skrg saya ank kdua , obese pulak tu . Alhamdulilah skrg tgh 22w . Saya pun bersyukur sgt dapat . Masa bulan rmdn thun ni mta byk2 . doa pda Allah slu . ckp nak sgt rasa ada zuriat . Nak rasa sakit mcm arwah mak ngdungkan kiteorg . Nak rasa mcmna hebatnya arwah mak Bela kami 10 org ni . Alhamdulilah Allah kabul doa saya . Selagi ada rahim in Shaa Allah boleh mengandung . kena byk sabar solat doa pling pnting mta Makayah kalau ada doakn kita . yg pnting Enjoy your life ye

Baca lagi
TapFluencer

sis, sy penah duduk ditempat sis dan 4 thn juga sy ttc, alhamdulillah tahun ni allah izinkn sy mgandung. sy pegang 1 ayt seorg ustaz ni penah sy dgr 'kita rasa diri kita ni cukup bersedia utk ada zuriat, tetapi hakikatnya Allah sahaja maha mgetahui saat bila kita betulยณ bersedia atau x. percaya dan yakinla pd janji Allah, masa nya akan tiba. saat kita redha hati kita akan tenang'. abaikn je mulut toxic yg ada keliling sis tu. sy dulu fikir dan letak diri sy pada org yg memang dah lama TTC berbelas tahun malah ada yg 20thn ttc pun ada. kenapa dorg boleh hadap semua ni? kenapa aku yg baru berapa tahun x boleh hadap? itu je yg sy letak dlm fikiran sy.

Baca lagi

Allahuakbar, sy doakan semoga ada rezeki utk awak ye..apa2 pon awak kena ingat ini rezeki dari Allah, ada sebb knapa Allah tak bgi skrg..sy pon ttc 3tahun, tahun ni pregnant..bln depan bersalin, berdoa bnyak2 kat Allah..sambil2 masak, buat keja rumah..sntiasa berdoa untuk mudahkan dpt zuriat, hati tu jgn berhenti doa..Allah tahu apa yg terbaik, bincang jugak dgan suami..jgn sekali2 stress, mulut org mmang tak leh buat apa..sy pon pernah kena perkataan m*nd*l last2 Allah tnjuk lepas 2 bulan sy mengandung, terkejut org tu..apa2 pon bersabar ye, yg paling penting doa bnyak2 sungguh2..Insya Allah, Allah akan kabulkan pada waktu dan masa yg sesuai..

Baca lagi

saya 5 tahun menunggu, 5x cycle fertility treatment gagal, tp alhamdulillah lepas tu lekat.. kalau dah usaha check kesuburan suami isteri, dah jaga makan amalkan gaya hidup sihat, dah doa banyak2, follow the flow je.. jangan stress2 sangat, sebab kalau stress sentiasa pun susah nak lekat.. dan takpe kalau tgk orang lain ada rezeki anak dulu, kita happy untuk orang lain, doakan yg baik2, insyaAllah doa yg baik tu akan berbalik pada kita juga, jadi jangan sedih ke dengki bila tgk orang bahagia ada anak k.. semoga Allah permudahkan urusan awak suami isteri, dan beri rezeki zuriat pada masa yg terbaik untuk awak berdua..

Baca lagi

InshaAllah. Akan smpi masa untk sis. Sy 5 tahun tunggu..ikotkn sy dh redha. Klu Ade rezeki. Tp dlm pada tu usaha jgk..Pikir. Klu thun ni xde jgk nk pergi cek. Tup2 Lekat plak.. Syukur sgt rasa mcm xpercaya je wlupn lgi bpe buln nk bsalin dah..Lpstu org kata cuba diet. Turunkn berat. Sbb sy jenis gemok jgk ๐Ÿ˜‚..dlm pada tgh cuba turun kn berat tu. Alhmdulilah lekat. Lpstu sy mkn acid folic yg pregna care tu sbb ramai kta lekat lps mkn acid folic tu..kita ikhtiar, Alhmdlilah smpai rezeki sy Allah bagi merasa jd Ibu..Jgn strss2 tau.. abaikn ape org kata..klu strss2 pn xboleh..xelok..

Baca lagi