Gdm ketika hamil

Saya sangkut gdm ketika minum air gula kali kedua.. Bacaan yang sangkut adalah pada bacaan puasa(sebelum minum air gula). Selepas minum bacaan saya ok. Agak down apabila dpt tahu.. Ada tak ibu2 yang berpengalaman sangkut gdm kongsikan tips/menu makanan untuk dptkan bacaan bsp yg elok? Susu apa yang sesuai untuk ibu yg ada gdm minum? Terima kasih ats maklum balas.

2 Balas
Tulis jawapan

Saya pun sangkut gdm skrg. Gdm on diet. Minum air gula first dh sangkut ๐Ÿ˜… Bacaan lepas puasa 7.8, sy dikira atas pagar. Mmg down menangis jgk esorg dlm kereta lps dpt result tu hahahaa tah la rasa mcm kenapa eh aku yg kena cmni ๐Ÿคฃ lps tu buat la bsp 3 hari dlu. Bacaan ok semuanya. Happy sgt. Mknan mmg jaga jgk sikit la. Sy pny tips setiap kali hbs mkn minum lemon tanpa gula. Sejuk/suam. Next check up, air kencing sy takcantik. Warna lain sgt. Amik bacaan gula, tinggi terus ๐Ÿ˜… Terus kena bt bsp lg, mungkin detect kencing manis. Masa tu menangis jgk ๐Ÿ˜‚ Sy kena jumpa dietition mggu ni. Redho jela. Sy kurang minum susu tkberapa minat. Ubat folic asid amik obiminin. Doc suruh amik kalsium jgk 300gm. Mknan manis sy mkn jgk lps amik bsp waktu ptg. Kalau takamik manis boleh jd jgk bsp hypo nty.

Baca lagi

Untuk tips awak boleh refer artikel TAP ni https://my.theasianparent.com/gdm-ketika-hamil?utm_source=question&utm_medium=recommended Susu yang sesuai ialah susu full cream. Elakkan yang berperisa.

Baca lagi