Kurang selera makan

Saya pregnant 9w . Tapi sepanjang pregnant ni mmg tak lalu makan langsung . Kadang² makan sikit ja sbb terlalu lapar . Tu pun muntahkan semua balik 😒 . Sampai menangis punya lapar tapi langsung tak boleh makan apa . Nasi pun boleh kira ja dua kali dlm seminggu baru makan tu pun sejemput dua jemput . Ada solution apa² yg boleh membantu saya . Risau keadaan baby tak cukup zat nutrisi sbb maknya tak lalu makan 😭

8 Balas
Tulis jawapan

I feel you sis! Sedih kan tak dapat nak makan, nak makan tapi nanti muntah. Pastu lapar πŸ₯Ή saya pun masih try and error, makan je mana yang boleh telan, pastu kalau muntah, rileks kejap lepastu makan benda lain. Tapi sekarang masih tak dapat rentak lagi sesuai makan apa. Saya redha je sekarang. Kadang makan tu selera, tak lama lepas tu mesti mesti naik ke tekak loya sendiri pastu muntah. Takde sebab pun muntah πŸ₯² semoga kita kuat bersama ye #firstmom

Baca lagi

Kena try and error sis..saya pun haritu sama makan sekadar alas perut..banyak makan roti gardenia rm1 tu je sebab tu je boleh telan..tp lepas dah try,rupanya makanan yg saya suka xboleh telan..tp boleh telan makanan favourite husband dgn makanan lain yg saya tak pernah suka (time tak ngandung).. Pelik betul πŸ₯²πŸ₯² Sekarang makan semua makanan yg dulu tak suka pun.. Makanan yg favourite saya,saya bau pun muntah πŸ₯΄πŸ˜­

Baca lagi
1y ago

samaaaaa.. sy pun cmtu .. terbalik.. yg sy xsuka makan , jdi suka .. πŸ˜‚

kena test sendiri apa yg kena dgn tekak. saya tak boleh makan nasi sepanjang pregnant. awal trimester saya boleh makan buah, susu dgn yogurt je. kdg tu boleh la makan laksa/asam laksa kurang sikit mual maybe sbb masam. masuk trimester kedua baru saya boleh makan mee/mihun sup camtu. makan benda yg rebus atau steam. semua ni kena cuba. mmg penat sbb akan muntah tapi kena jugak cuba

Baca lagi
1y ago

sama lh sy tk blh langsung telan nasi dgn bau lauk penat asyik muntah tapi alhamdulillah yang lain tekak sy blh terima

sama macam sy tapi sy test and error sis kalau nasi tak ok sy makan mee atau bubur. janji perut ada isi tapi kadang muntah jgk. kalau rasa tekak dh kena dgn makanan lain makan lh, tips taknak muntah terlampau banyak sis kena makan sikit tapi kerap supaya dapat hilang rasa lapar tuu. pastu sy mkn buah oren,apple hijau dgn minum air yogurt utk hilang rasa loya tuu

Baca lagi

saya pregnant anak first semua alahan, buah je yang tekak boleh terima. 2nd trimester boleh terima makanan. and now anak kedua pun sama, semua benda tak boleh, buah je boleh terima

Saya pun mcm sis jugak.. saya makan bnda lain mcm kue tiew tonyam ke apa ke asalkan makan jgk.. kalo tak pun awa makan roti .. buah ke atau susu ke .. ikut apa yg awa nak makan..

try minum protein. lapar je atau perut nak mula pedih minum protein. dsebbkan tak lalu mkn n masuk angin tu y bila mkn je jd muntah

Sama, smpai skrg pun sye xtau nk makan ape, awal2 dulu boleh telan, skrg ape pun xboleh telan, mnangis je..