44 Balas

Normal... Saya hamil yg sulung x ada alahan langsung... Suami yg ada alahan.. Bersalin anak lelaki sekarang dah 3 tahun... Yg adik pulak ada alahan.. Malas je asyik nk tidor.. Bau nasi nk kering tu saya x tahan.. Asik sapu minyak cap kapak lagi... Bersalin baby girl.. Sekarang baby dah 26 hari

Normal saja,tak semua pregnancy wajib ada alahan. Jgn diminta takut awk tak mampu hadap nanti.. alahan teruk klau dpat husband yg supportive takpe, kena dpt husband yg buat dekk je.. awk yg touching nanti. Allah takkan bebankan seseorang melebihi kemampuannya sendiri..

Normal je sis...sy dah 36 week ni pon xrse alahan... Heavennya xley nk ckp...smua boleh mkn...pe tekak nk mkn...sy mkn je..cuma berpada2 sbb ade gdm😂😂😂 tpi so far smua mknn sy bedal...lagi2 seafood...mse preggy kurg pulak alergi pd seafood..jd mkn tu nikmat sungguh😍

Nikmat sungguh kan sis...rezeki msing2...mudah2an yg dpt alahan spnjg preggy dipermudahkan smua urusannya...

Saya masa tahu pregnant bru nak masuk 4week. So sepnjg tu takde alahan. Dh hppy dh. Boleh makan puas2. Smpai g mggu je kebahagiaan tu diragut 🤣 masuk 6 mggu trus takley makan. Harap2 13 mggu nt stop la alahan ni. Apa pun ni mmg pengalaman yg sgt manis ❤️

Samalah dgn saya. Masuk 6weeks terus alahan teruk, makan minum semua muntah balik. Air kosong pun tak boleh nak telan. Berapa kali dah kena drip dekat hospital sebab kurang air. Skrg dah 13weeks, dah kurang sikit tapi kena on ubat tahan muntah setiap hari. Kalau miss, confirm muntah. Harap sis takde alahan macam kami ni.

Saya pun x ada alahan sis..minggu ni nak masuk 4 bln..Alhamdulillah..klu blh mmg xnk alahan..dlu ank ptama alahan sikit, y kedua rasa letih lesu dan y ketiga sekarang ni xde rasa apa2..letih n lesu pun xde..cam biasa je..Alhamdulillah

Sy pulak asyik selsema...rsa loya tu ade..nk munth. Tp xsevere laa. ..lapr jgn ckp. Pkul 8am dh pedih ulu hti. Sudhnya sis bwa tdur...tp mmg aim nk puasa penuh. Bole je kn?sbb plan nk buka buku lps raya. Huhu

Sy start alahan masa 6-7 minggu. Mula2 baru nak rasa bahagia tak ada alahan, sekali adui teruk betul muntah n tak ada selera makan. Sampai 12minggu. Skrg minggu 13 kurang sikit muntah cuma migrain selalu

Normal sis. saya pun mcm tu juga.. takda alahan semua tau2 dah preggy 2bulan. alahan bau, makanan, muntah2 smua takda. skrg 32weeks sudah, babyboy 😊

Sya masa 5 minggu pun tak de alahan..msuk 8 minggu alahaiii..😂😂skrg 14 minggu,alahan berkurangan dan makin berselera nk mkn.

Normal la.. sy pn xda muntah2, tapi pening kepala tu kerap sgt.. tp xda la teruk sgt pn. Hehe. Lain org lain pngalaman dia.. 😀

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan