65 Balas

Saya kahwin umur 25 tahun. Sekarang umur 29 kandungan dah masuk 8bulan anak pertama. Dlu terlalu berharap sampai 2kali mengandung, 2 kali jugak gugur. Kandungan ni sy mmg x berharap langsung. Cuma fikir Allah akan bagi bila Dia kata YA. Allah takkan bagi kalau Dia kata TIDAK. bila dah x berharap,, just following the path, Alhamdulillah lekat dan kandungan ni selamat sampai 8bulan. Rasa mcm xpercaya. Setiap hari doa semoga Allah jaga kandungan ni sampai ckup masa due nanti. Sabar ye sis. Semua yg kawin nak anak, ada orang nak sgt2, tp xdapat. Ada orang taknak lagi tp lekat. Perancangan Allah sis. Kita tak tahu. Yg penting sabar 😊 semoga sis dikurniakan rezeki baby tak lama lagi. InsyaAllah

Sabar adalah ubat pada segala keresahan. Mcmana nak dapatkan kesabaran tu kena banyakkan ingat Allah, syukuri nikmat yang ada. Saya tunggu 8tahun, 4 kali gugur dan skrg ni kali ke5 mengandung barulah lekat di saat sy tk mengharap. Allah beri pada masa yang terbaik buat kita. Setiap org ujian berbeza. Pasal yag terlanjur tu, mungkin itu cara Allah nak didik mereka spy jadi insan yg lebih baik. Sentiasa berdoa dan bersangka baik ok. Semoga yang masih ttc dikurniakan zuriat dan diberikan kesabaran menanti zuriat serta dipermudahlan urusan selalu

Sabar yaa 😊 . Sya dah kawin sthun lebih , umur dah 27 . Sthun sya duk bjauhan dgan suami , dan alhamdulillah ptngahan bulan 1/2020 ni kmi dah duk sma2 dan mula mrncang . Dan alhamdulillah wktu tu sya dah mula period , jad snang nak rncang wktu subur . Jad msuk bulan 2 ni tunggu tarikh period tak kunjung datang , smpaila genap sminggu cek upt alhamdulillah hasilnya positif . Jika Allah berkehendak , in shaa Allah Allah bgi jalan untk kta . Wktu masi bjauhan dgan suami sya cuma amalan makan folic acid , sbab kta d galakkan mkan folic acid jika masi mrncang khmilan .

VIP Member

Sabar sis. Enjoy moment kalian berdua dulu, memang sedih belum ada zuriat. Tapi Allah bagi kalian hidup berdua dulu. Buat apa yang kalian nak buat sepanjang masih berdua. Ramai kawan saya masih TTC, malah ada yang umur 40 baru punya anak (ini kawan mak saya). Kawan mak saya ambil anak angkat ramai, tapi Allah beri dia anak sendiri dikala usia dekat 50. Yang punya anak pun ada sampai menghidap kemurungan, kegelisahan, hilang kawalan. Jadi sementara masih berdua, enjoy je dulu ye. ♥️ Semoga awak dikurniakan rezeki kelak.

Sama,sblm sy pregnant selalu stress bila akan dapat anak sebab org sekeliling balik2 tanya.Tiap kali missed period,check upt tapi negatif sangat la mengecewakan kdg2 sampai menangis sampai la 1 masa saya x peduli sudah apa org ckp.Kalau ditanya bila dpt anak,saya cuma ckp doakan saya.Saya pergi hiking,jogging,exercise,road trip,pergi mountain,pergi beach,buat semua benda yg positif & happykan hati.Berapa bulan lepas tu terus pregnant.Syukur.

sabar ye sis.. saya tahun ni dh 29tahun..alhamdulillah hasil doa dri mak ayah, mertua dan saya sendiri tahun ni Allah tiupkan malaikat kecil dlm rahim saya dimana skarang kandungan dh berusia 7bulan.. berkat kesabaran penantian selama 6tahun perkahwinan.. moga sis terus berdoa dan tabah.. jgn sesekali putus asa..saya doakan semoga Allah tiupkan juga malaikat kecil di rahim sis nanti.. aminn..

Sabar sis..sye lagik tunggu setahun baruk pengent sekarang..sye saratkan tak payah pikir hal nak dpt zuriat..sbb mkin dipikir mkin susah nak dpat..mcm sye 8 bulan sye slalu pikir n dpt ank buat berbagai cara nak dpt kan ..selapas 8 bulan ya sye putus asa ..slps sye putus asa 4 bulan ya..sye pun tak dtg haid..cek2 sye pengent..skrg kandungan dah 8 bulan..anak yg pertama..

percaya Allah kuat2. yg Maha meberi rezeki tu Allah. doa jgn putus, rajin buat solat sunat dhuha & tahajud. Allah perancang terhebat, Allah belum beri sbb dia lebih tahu hambanya & kemampuan. selagi ad rahim selagi tu ad peluang utk hamil. cuma ni ujian kesabaran & ketaqwaan.. cuba bca kisah nabi Allah zakaria a.s.. awk akn fhm. tiada yg mustahil bg Allah☺️

Sabar ye. Sy umo 29 bru lekat Kali kedua. Kali ptama lekat taun lepas pun x menjadi. Yg pnting kne byk usaha dan doa. Jgn putus asa. Umur no 2. Tuhan tau wktu tbaek tuk beri pd kt. Kdg kt rasa kt dah sedia hakikatnya tidak. Maka tuhan limpahkn rezeki dlm bentuk laen dahulu. Jgn stress2. Lg susah lekat nnti. Segera ke klinik cek apa masalah dan buat rawatan.

Ada jumpa fertility ? Rezeki anak jgn di pertikaikan. Guna app tapi kalau salah pengiraan waktu ovulasi pun x guna.... Ovulasi ada tapi ovum x cantik pun x guna... Ovum cantik tapi sperm zero pun x guna.. so sila jumpa fertility.. husbnd n wife... Sya dah 10thn kawin. Umur 33 baru dpt rezeki hamil.. so relax. Jgn sedih2.. bawa husband jumpa fertility...

Klinik n hsptl ada.. try search area kamu. Cth klinik fertility selangor..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan