Hi mommies

saya ni nak makan semua benda tak kena, rasa loya nak muntah tapi tak muntah pun, tak lalu nak tengok makanan atau fikir pasal makan. skrg ni boleh telan buah dan susu je ๐Ÿ˜ข. korang semua selera makan ok je?

16 Balas
Tulis jawapan

Selera makan sy so so. Kalau malam mmg tak lalu lgsg nak makan. Fikir pasal makan pun loya. Cuma pagi wajib breakfast even tak habis. Tghri pun cuba jugak makan sbb kerja. Now mmg buah jadi peneman. Malamยฒ kalau loya sangat, sy makan Ice cream. Tak selalu la. Masih cuba cari makanan simple yg boleh buat stock lapar. Cuma sy perasan if sy lapar sangat sy akan makin loya so jamah la apaยฒ buat syarat.

Baca lagi
9mo ago

Alhamdulillah skrg baikยฒ je. Sy perasan if perut kosong mmg akan terlebih loya sbb angin. So sy standby buah or bun and makan bila lapar pd waktu malam. Sbb last food sy makan pd waktu lunch, so kena isi jugak perut malamยฒ. U can try to eat sikitยฒ, regularly dalam 3 4 jam sekali

Sma juga skg masi dlm trim1 nak mkn nasi dgn lauk x bole mkn byk jdi mkn skdar utk alas perut ja. Jdi sy lebihkn mkn buah, mnum susu dgn bread aslkn ada mkn sbab klu x mkn nti perut kmbung๐Ÿ˜…pnah juga sy btul2 x selera mkn jdi mnum air putih jaa, sekali pksa diri nak mkn mcm setahun pula x mkn tgn begegar2 nak pgang sudu๐Ÿ˜…apapun sis mkn jaa aslkn perut tu ada isi๐Ÿ˜Š

Baca lagi

Saya pun macam ni. Dari week 4 mcm ni. Skrg 8w pun masih macam ni. Nasi tak boleh telan, buah je boleh. Kembung yang amat sangat perut ni. Dah 2 kali drip air sbb makan apa semuanya muntah๐Ÿ˜ญ mmg tak dpt pegi keje..

Sama lah saya. Tgk mknn kt tiktok pun nak muntah. Perut rasa nak meletup sebab kembung. Letih tekak ni sbb rasa nak muntah sangat2 tapi x muntah ๐Ÿ˜ข lembik rasa, x masuk makanan berat

9mo ago

sama la..semoga mommy kuat

mmng semua tak kena,saya nasi dapat makan tapi semua jenis daging termasuk ikan tak dapat langsung sensitif betul dengan bau cuma rendang daging saja dapat masuk๐Ÿ˜…

sama jugak sis, semua benda tak lalu nak makan. sampai masuk angin perut, tapi kalau dah lapar sangat kena lah makan. kalau tak lalu makan, makan buah je boleh telan

sama juga situasi sy. nasi memang xada selera langsung nak makan. even makan mee ke apa sy makan mesti xhabis. xtahu la sebabkan alahan ke apa. wallahualam

Saya 7week. Pening dan loya, paling teruk waktu tengahari ke petang. Nak muntah tapi tak keluar pun. Makan pun sikit je, lapar tapi tak ada selera makan.

Mengalami benda yang sama mgu ni. Perut dah sakit2 sbb tak mkn. Nak mkn mmg tak lalu. Muntah so far tkde lg. tp loya tu toksah ckp la. Allahu

Sy makan buah jambu takda biji dan tembikai cicah asam. Biskut sayur. Wedges. Susu coklat. Jus oren. Nasi dan lauk mmg tak lalu.