Hai mommy smua .

Saya nak tnya boleh tak saya makan durian seulas atau dua , sy teringin ? dgn pulut gn santan , tkboleh tahan , sy bru 4bulan . How gais ada pendapat takk? Sebab ibu sy ckp tak boleh makan langsung , tapi mak mertua ckp boleh makan je sikit , sy keliruuu gais mana satu

28 Balas
Tulis jawapan

Tengok atas bdan sis. Try mkn seulas dulu. Sy pon mak, husband mana bg mkn. Sy try mkn seulas, tgk xde pape. Berulas-ulas sy bedal. Tp lepas tu kena minum air banyak2 la ye😅

VIP Member

Saya tawakal je sis. Asalkan tiada masalah kesihatan seperti gdm boleh makan 2-3 ulas utk hilangkan rasa teringin tu.. Tapi berhati-hati, jgn mkn berlebihan.

lain org lain tindak blas sis..ada yg ok ada yg x ok..apa pn klu sis tringin sgt blh try mkn seulas dua dlu..skadar ambik rsa..then jgn lupa minum air bnyk2

Ini pendapat saya . Jgn salah anggap ye . Jgn makan durian sis . Sebab baru 4bulan . Durian terlalu panas walau pun makan sedikit .

Kalau badan tahan apa salahnya sis. Tapi sy mmg x boleh. Pernah makan masa kandungan 16w terus bleeding. Makan 3 4 ulas sahaja

5y ago

Ok ja. X gugur pun. Hehe. Tapi sampai skrg tak sentuh durian langsung

VIP Member

boleh makan seulas 2.. jangan lebih2 panas.. takut badan x tahan. tapi xpayah pulut santan tu sume.. boleh bisa badan

Boleh makan tpi jgn mkn sebiji sudah la.. sy makan mau 5 ulas sekali makan..😅 Insyaallah xde pape..

Sy baru mkn durian tadi,sy bru 10 week,sy mkn 2 ulas shj,alhamdulillah ok,yg pnting jgn mkn byk

Sy makan 7 ulas. Pregnant now 4 bulan. Tadi jumpa doc,cek semua ok. Alhamdulillah ok semua :)

Boleh, bln puasa musim durian, 4 hari berturut sy jamah durian. Alhamdulillah baik2 shj.