Teringin makan meggi

Saya nak tanya boleh tak makan meggi masa mengandung? Sebb kadang2 takboleh tahan diri dari makan .😭

7 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Waakkkk.... masa pregnant anak first first trimester tu kita lalu megi je wak. Megi jeee.... dgn buah. Benda lain tak boleh masuk wak. Makan, muntah. Bau pun tak selera. Lagi2, kita kat negara org. Jauh dari mak bapak πŸ₯ΊπŸ˜­ sampai masuk 14 minggu tak silap baru la kita makan makanan lain. Baru ada selera. Saya lantakkan je apa org nak ckp, tak bagus ke apa ke. Dah itu je yg saya boleh survive nak hidup 😭 kalau tak makan, kang haaa... lagi susah. Tapi kan, Alhamdulillah la wak, kita punya HB apa semua ok. Allah banyak tolong saya. Masa tu saya down sangat sebab rasa diri ni tak bagus untuk jadi mak. Dah la pregnant pun asyik makan megi je 😭😭 (saya cerita ni bukan galakkan awak makan megi atau junkfood tau) tapi bagi kita boleh je wak kalau nak makan untuk lepaskan keinginan πŸ™‚

Baca lagi
1y ago

Betul... kita ingat lagi, husband kita carikan sesiapa ada jual megi yg megi malaysia tu la πŸ˜‚πŸ˜… semua jenis megi indomee tu je halaahhh lemah 😭 nak menangis kita wak kalau takda megi tu.... makan la buah... nasib itu pun boleh telan juga

VIP Member

makan la..tapi ms masak maggi tu air rebusaan pertama mee tu perlu dibuang dahulu..dah buang yg tu msuk air kedua baru msukkn maggi dan perencah kuah skali... .pastikan maggi di masak bukan curah air panas.....di masak dgn bahan2 berkhasiat mcm letak sayur2an. dan sbagainya..tuk jdkan dia menu sihat .. tp jgn makan selalu ea...tuk ilang rs mengidam boleh jeπŸ˜‰βœŒπŸ»mg dpmudahkan segalanya .aamiin

Baca lagi
1y ago

Ayh mertua pun pesan perkara yang sama. Air rebusan pertama tu buang dulu.

Boleh je kalau teringin sangat. Saya pun ada jugak teringin megi husband masak. Ada la makan sebulan sekali hehe.

Saya pon makan je sebab teringin tapi xselalu la janji lepas makan.boleh je awak

i think it's safe to eat foods with MSG during pregnancy.

Saya dah makan 2 kali megi.. Huhu.. harap xde apa2

1y ago

Tu lah saya makan megi je nnty terus rasa serba slh dekat anak . Tu nk kepastian

mkn je la sis.. masak cara healthy