15 Balas

Saya tak pasti pula sis. Saya anak pertama memang tak ada bius. Rasa jarum tu menusuk kulit satu persatu. Sampaikan masa tu saya rasa sakit dijahit sakit kedua yg paling teruk selepas kontraksi. Sedangkan kena gunting di kawasan perineum saya tak rasa sakit langsung. Keluar baby pun tak rasa sakit. Nangis tanpa airmata sebab takut nurse marah

same 😂😂 time dah masuk labour room tu takleh fokus dah sbb sakit baby nak kluar .. baby da kluar , lpstu tggu uri pulak , ingat lpstu settle .. aik kene jahit pulak 🤣 rupenye mereka da gunting , kite tak perasan . ingatkan lps contraction abis da selamat 😂

bius sis.. sy mse diorg nk jhit siap tnye lg bius x.. takuttt 🤪..sy klu bab kne jhit nie x rase ape2 pon walaupon kne jhit 2x.. yg mule2 tu doc pelatih yg jahit salah.. tetas balik.. pastu sister plak yg jhit.. ngilu .. x rase sakit sgt.. yg sakit sgt contraction 😅

sy rasa pertama pon dah mcm xbius..nurse ckp ja dah bius tapi sakit ya Allah.. xtahu nk ckp lps tu sy pulak terbuka benang kna kali k2 jahit balik sakit ya amat2 sgt.. tp apa kn daya xdpt nk lari... 😅.. skunk menanti utk kelahiran k2 takot sgt2 trauma... 🤣

VIP Member

Masa bersalin kan yang sulung, memang waktu jahit takde bius. Tapi takde la rasa sakit sangat, sebb sakit bersalin tu masa ad tau. So sakit dia tu mengatasi sakit jahit.

Sy brsalin ank ptama tak kna bius. Rasa jarum mnusuk n btapa ngilunya bila bnang dtarik bg ketat.. 😅😅 Yg kdua czer.

VIP Member

Bius mommy...tp 6t lpas b’salin time dye jahit tu dh x rasa pape dh...

Super Mum

Yg pertame je tak kna bius...😔

VIP Member

sy ank first pun tk bius😂

haha takpe .. janji ank selamat dilahirkan

VIP Member

Mesti bius sis 😅

VIP Member

Ade certain part doc tak boleh nk bius jd ade yg sakit sikit sbb takde bius. Mmg akn rasa lah jahit hidup2.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan