Miscarriage

Saya miscarriage masa 6 weeks. Ingatkan tak rasa sedih sangat sebab awal lagi. Tapi dah 5 hari masih rasa heartbroken. Sedih sangat rasa ๐Ÿ˜ข๐Ÿ˜ข bila terkenang laju je air mata keluar...

13 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Ibu mana yg xsedih bila keguguran. Mcm sy dulu pun 1st baby gugur @ 8w. Masa tu lagi 2ari utk next scan tgk heart beat baby & buka buku pink. Sedih xmampu nk kawal. Sampai suami pun serba salah nk pergi keje, xnk tgglkan sy sorg2. Xnak tgk sy asik murung & nangis. Hampir 4bln bru sy slowly moved on. Alhamdulillah, skrg preganant kali ke2. Dah 20w. Insyaโ€™allah sis. Akan ada rezeki yg terbaik utk sis nnt. ๐Ÿ™‚

Baca lagi

semoga diberi kekuatan untuk awak. Saya dah 3 kali keguguran. Yang kedua terasa sangat. Hampir meroyan. Tiap masa menangis. Yang ketiga pon. Alhamdulillah tak sampai period pertama Allah makbulkan doa saya. Rezeki mengandung lagi. Tapi kali ni tak berharap redha. Drngan izin Allah masa 7w dengar heartbeat dia. Menitik air mata. Terus yakin kalini mesti rezeki aku. Semoga awak kuat ye. Anak syurga menunggu awak.

Baca lagi

msa pregnant ank sulung. Penghuni rahim pertama sya smpao 9w saja. Boleh dikata unwanted pregmancy. Sya sebal je time pregmant๐Ÿฅบ Tapi bila bby da xde, esoknya nangis mcm org gila sedih๐Ÿ˜ญ Marahkan suami , igtkan x sedih n xnk sedih. Tapi tula naluri ibu2 kan๐Ÿ˜ข Now iโ€™m pregnant 15w ๐Ÿ˜Š Semoga sis kuat ya๐Ÿ˜˜ N di beri rezeki lgiโ™ฅ๏ธ

Baca lagi

sis, saya ambik masa dekat sebulan juga nak lupakan. hari hari doa mintak Allah lembutkan hati bukan tak redha just sedih sangat bila teringat sakit tu, saya dapat merasa mengandung untuk 2 minggu je then jatuh sendiri. sabar ye sis, inshaaAllah anak tu tengah tunggu sis dan suami di syurga ๐Ÿค—๐Ÿฅบโค

sy 2 bulan murung masa gugur dlu. kalau nmpk org pregnant dlm lrt ke bas.. cptยฒ alih mata dri tgk dyeorg. sy pnh mengamuk baling brg dlm rumah. sy salahkan suami xfhm perasaan sy.

ada hikmah atas yg berlaku..in sha Allah ada rezeki sis lpas nie..sama mcm sy sblom nii.. miscarriage msa 8week..skrg Allah bagi lg.Alhamdulilah dah 27 weeks.

Yang belom ad rezeki nk mengandung pon sedih lg kn sis yg dah ade isi dlm perut..insyallah doa yg baek2 Allah ad perancangan yg baek tok kite sumer๐Ÿ˜Š

saya pon baru gugur 5w waktu bulan 1 arituu. Lepastuu sekarang lekat lagi tengah 7weeks. Risaunyaa, trauma pon ade.. Doakan saya yee

Ade hikmah smua ni,kta insan trpilih..sy pon dah 3x kguguran..semoga awk trus kuat ye..Insyallah lpas ggur senang lekat..

mana ada ibu yg tak sedih tapi jgn biar kesedihan tu yg kawal awak. sesekali teringat dan nangis biasa la tu...