Hb Low (7.8)

Saya hb low dari awal pragnant smpai skrng dah masuk 33week.. dh mcm2 cara buat tp tak berhasil. Ada tak sesiapa berpengalaman bersalin hb low? 😭😭😭 #bantujawab

24 Balas
Tulis jawapan

Masa saya mengadung ank pertama hb saya mmg drop tpi blom smpi 7 lgi bru atas 7 sy start 6 bulan lebih dh kne masuk ubat tambah darah lalu air sbb mkn ubat x naik ii hb .. mse time bersalin ank saya ok je sihat Alhamdulilah lps to time ank saya 11 bulan dy demam teruk darah ade kuman start to dokter bru bgi thu ank saya ade lebih darah putih dari darah merah .. ne saya mengadung ank kedua mse awal ii buka buku hb saya 13.5 lps to bila start 5 bulan hb turun slow ii demi slow hri checkup hb jdi 9.5 dc kata klau makin trun terus ksi ubat tambah darah dari air atau tambah darah

Baca lagi

sy pregnant ank no 2 ni Hb low .. tak penah penah ad Hb low ni Tiber ad Hb low pulak .. Hb drop drp 12 ke 10 .. sy consume iron tab dgn sunquick kosong tanpa gula segelas sblum breakfast..tggu 2 jam Lepas Tu bru makan..sy stop consume dlu utk smntara APA apa mnuman/makanan yg ad caffeine & chocolate..sy lebihkan sayuran hijau & protein dlm stiap meal sy .. utk mnuman klau sy craving mnuman Manis sy Akan mnum air sunquick/sirap/air laici alhamdulillah Naik la jugak sikit drp 10 ke 11 drp x Naik langsung..mkan mcm NI bgi sy mmg kurg nikmat tpi tpakse struggle utk NK naikkan hb

Baca lagi

Sis, saya thalassemia carrier. Spnjg pregnant alhamdulillah hb cantik. Nurse & doc pun puji walhal benda ni la diorang paling risau dkt saya sbb saya thalassemia carrier. Saya ikhtiar dari awal pregnant sampai bersalin minum susu calla. Lpstu utk ubat tambah darah, saya makan brand ferrovit. Saya tak rasi dgn yg KK bagi. Yang ferrovit tu takde rasa besi ke rasa pelik. Rasa manis2 & pil dia kecik je. Lepastu saya bnyk mkn jambu batu. Sis boleh la try cari ubt tambah darah ferrovit tu. Saya dpt from hosp KPJ

Baca lagi

Mcm saya masalah berat badan < primid 45kg. Waktu nk bersalin baru la dapat berat 45kg. Org cakap kurang berat badan ni, masalah hb low. Tapi bkn dkt saya. Saya makan pagi pagi lagi iberet, sejam sblm makan breakfast, malam makan ferrous fumerate, pun sama makan sejam sebelum/selepas makan. Then pagi makan la jus delima. Elakkan teh, kopi, anggur, coklat.. cuba tgok apa yg boleh buatkan hb low tu elakkan benda tu. Makan ubat pn rajin selalu okies!

Baca lagi

saya pun team hb low macam sis jugak sblm ni. sllu 9.2 ke 10 je hb, even masa xpreggy... tapi lepas try makan iberet dengan air sunquick pekat2 sikit baru hb saya naik.. skrg bacaan sllu 11.2-11.9 camtu.. btw, saya mmg ambik iberet 2 kali sehari. make sure kalau ambik ubat tambah darah tu masa perut kosong. nak makan or minum susu tggu 2 jam lebih lepas tu baru boleh. kalau x, mmg ganggu penyerapan ubat.. harap dapat membantu.

Baca lagi

saya dlu pn hb lernah drop...tp xpnh bwh 10..ubat yg kk bekalkan, mkn seawal bgun pagi..dgn air sunquick tanpa gula..sejam lps tu bru breakfast...xkira bgun awal / lmbat...sejam slps ubat, bru brkfast...makan jambu batu tanpa apaΒ² serbuk asam...mknan sihat (sayur hijau)... boleh try, mgkin berbeza hasil setiap ibu...smoga sihat selalu ibu & anak πŸ«‚

Baca lagi

saya..masa anak first hb low Smpai kena cucuk punggung 8 kali kiri kanan..mcm ii ubat dah try still sama sampai la nk bersalin hb baru naik tu pun tepat ii 11...pastu ni tengah pregnant anak ke dua Alhamdulillah dah 34w6d x de masalah hb low Sya mkn ubat yg KK bgi tu jer nama ubat tu ferrous fumarate 200mg tab tuu..cer la sis try

Baca lagi

sis..sy pn hb low..sy jnis x brani nk ambk suplemen..sy telan je zincofer ikut time..mkn mcm2 x naik jgk..tp skrg dh naik..sbb sy amalkn jambu batu..sy telan zincofer..smbil mkn buah jambu batu..pastu, snacking time sy pn buah jambu..pastu, sblm appt kk pn sy mkn jambu batu..alhamdulillah..makin naik..😍

Baca lagi

saya pon pernah hb drop sampai 7.. alhamdulillah , baby selamat n sihat.. sy mmg dari zaman anak dara mmg hb low.. nak derma darah pon mmg x lepas.. masa check up tahan telinga lah dgr doc bebel. dah la bagi ubat telan besar penyepak.. mmg x makan la.. sampai tahap doc bagi iv untuk tambah darah.

Saya hb low. Ikhtihar apa pun x jalan. Nak guna produk masa tu mmg x mampu beli. lepas tu, saya dah mls nak peduli. sy minum ja teh, kopi semua. Saya bersalin tepat 37 weeks & anak sy berat 2.45kg. Semoga dipermudahkan urusan awak. Tp darah sy maintain 9 ja. x naik x turun.