Anak tak nak isap susu sebelah kanan

Saya full breastfeeding anak saya. Semalam okay je isap susu kiri kanan. Tapi sejak subuh tadi saya start bg susu belah kanan dia isap sikit dan tolak, nangis2 mengelepar tak nak.. bila saya tukar bagi belah kiri, elok pula dia nak minum banyak2 sebab dia lapar sebenarnya. Siapa penah jadi mcm ni? Apa puncanya ya?

2 Balas
Tulis jawapan

Anak anda mungkin menghadapi masalah dengan meminum susu dari satu sisi payudara sahaja disebabkan oleh beberapa sebab seperti: 1. Kekangan pada saluran susu di satu sisi payudara. 2. Keselesaan atau posisi yang tidak selesa ketika menyusu dari satu sisi payudara. 3. Perbezaan dalam kuantiti atau kualiti susu antara dua sisi payudara. Antara cara untuk menangani situasi ini adalah: 1. Pastikan anak mendapat cukup susu dari sisi yang ditolak dengan mengalih atau memompa susu dari sisi tersebut. 2. Tukar posisi bayi apabila menyusu untuk memberi peluang pada sisi yang kurang diminum untuk dihisap. 3. Berbincang dengan pakar laktasi untuk mendapatkan nasihat dan bantuan yang lebih terperinci. Situasi di mana anak tidak mahu meminum susu dari satu sisi payudara boleh menjadi biasa dan boleh diatasi dengan langkah yang betul. Jika masalah berterusan, adalah penting untuk mendapatkan pandangan daripada pakar kesihatan yang berkaitan untuk penyelesaian yang tepat. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Cuba buat urutan utk tgk flow air susu tu. Mungkin flow susu laju sgt. Saya pun mcm tu juga baby pilih breast mana yg dia selese. Saya try buat urutan marmet utk tgk flow susu rupanya laju dan byk keluar susu. Solution nya, sebelum bg susu tu boleh urut keluarkan sikit susu atau menyusu sambil sandar sikit utk bg flow kurang laju

Baca lagi
3mo ago

Wahh terbaik.. terima kasih.. now baru paham..😅😅😅