period lambat 6 hari

Saya dah lewat period 6 hari.. first time xdtg period dan lewat mcm nie.. bila check UPT 1 line sahaja.. ke saya salah check.. sapa2 penah mcm nie?

period lambat 6 hari
51 Balas
Tulis jawapan

Saya pon baru check tadi.. sb period dh lewat . fuhh ..naseb.. negative.. sb org kata lepas beesalin subur.. baby dh nk 5 bulan.. takut gak lekat dh la operations ..n xguna perancang lg.. huhu .

4y ago

๐Ÿ˜…๐Ÿ˜†.. Pakai la family planning sis.

Mungkin masalah hormon saja, klau pregnant lewat sehari pun dah boleh dpat double line terang dah.. kena track waktu subur supaya kita tau kita lewat period sbab pregnant atau masalah lain..

Sa 12 minggu sama juga 1 line dua kali sda p jumpa doc tp ndada juga , nurse kat klinik kampung bilang p scan lagi jd hari khamis ni mau p berscan wish me gudluck

VIP Member

pernah..period selalu teratur tapi tiba2 lewat period 4 hari..2 kali check upt tapi negatif..sehari lps tu period dtg..hilang harapan..ingat baby dh lekat..tapi belum๐Ÿ˜ข

Kalau sya jenis period yg normal ,sya lewat 5 hari bila cek double line,first bby guys... Baru2 kawin tu,tu sya pernah lewat 14 hari tngk negatif,jadi try tahun depan la..

masi terlalu awal dear, sabar ya, saya perna 12days lewat last2 period..klu nak kepastian boleh je pigi scan, doct akan tau kamu mengandung or tanda2 mau dtg period

Insyaallah ad rezeki untuk awk yunk awl lg to sy pernh lewat period 2 minggu tp cek negetif kecewa tu x pyh cakp .. berkat sbar alhamdulilah ad rezeki untuk sy

VIP Member

Saya mngndung no 4 ni blm lewat lg dah check mmg terus double line. check awl, sbb ade termiss pil prancang. **nnt sis cuba check upt semggu lg pade wktu pg.

faa pun sama. firstime. harini hari ke7 dah. sb haritu hari ke5 ada cek 1line jugak. Syukur husb faham dia sedapkan hati kita dia kata takpe tunggu +minggu lg...

Post reply image
4y ago

Sya pun mcm ni... Lewat 2 mggu dan bila check -ve... kakak2 yg dah pernah mengandung kata insyaAllah dah ada tp kena tggu 1-2 mggu utk check smula. Dan alhamdullilah sya dah hamil sebulan... Babymoon ๐Ÿฅฐ

Sya pun penah sis. Tapi waktu tu stress keje huhu.. Lepaa tu kali kedua lewat period, alhamdulillah, rezeki dr Allah. Skrg sy dah 8w ๐Ÿ˜€