Luahan

Saya da berkhwin 5 tahun skg tgh pregy ank seconds 7buln..ank first 4 tahun.. Saya n suami dduk dgn mil.. Atas sbb suami sulung lelaki n saya dgn family mil pn sgt baik.. Dan tiada apa2 mslh.. Yg jdi mslh nye bila suami sye sndri rse cemburu dgn layanan baik mil trhadap sye.. Kate nye sye ni menantu kesayangn.. Apa yg sye ngidam kn mil sllu cube dpt kn.. Mil amk brt psl syr lbh dri suami sye sndri.. Kdg rse mil lbh hrgai diri sye berbndg suami.. Suami sye sllu cmburu dgn apa yg mil beri kn pd sye.. Sye xmntk di lyn sbegitu.. Kdg bila bergaduh dgn suami.. Suami lbh suka bia kn hubgn prgaduhan lme2.. Smpai 3,4 hari.. To pn sye yg pujuk bnyk kali.. Dan sye jgk yg cube selesai kn mslh hbgn bila bergaduh.. Suami sye lbh kpd ego.. Kdg dia ckp dia lbh suka hbgn ni dingin dri brbaik.. Sdih sye dgr..sye xthu na buat apa.. Kdg rse xguna sye dlm rumh ni.. Klau suami sye sndri x hrgai sye.. Sbalik nye.. Mil lbh hrgai sye dlm rumah ni brbndg suami..??

5 Balas
Tulis jawapan

yang saya plak lain sis, adik ipar lelaki, cemburu bila abang dia tanggung Smua kebutuhan saya tak bayar sewa rumah lah tak kerja lah makan tido lah smpai hati ipar saya nih biarkan rumah bersepah biar saya kemas dah anggap sya sebagai babu, nasib baik lah suami yang kemas semua, saya bukan tak nak kerja suami tak bagi sebab dah gugur2kali skarang tgah preg alahan teruk tak boleh nak masak, saya rasa benci sngat dg adik ipar saya tu penting kan ego sendiri nak makan pun berkira nasib lah orang tua ipar" saya nih jauh kalau tak jauh saya dah duk asing dg ipar" nih tak faham kot bagai mana menjalani rumah tangga dg bini aduy πŸ˜…

Baca lagi
VIP Member

Ya Tuhan, pelik benar ni. Orang lain, bersusah payah nak usaha supaya isteri disayangi mak ayah sendiri. Ni bila sayang, dia dengki pula. Sepatutnya sebagai seorang suami yang baik, dia tak ada rasa macam tu. Patut lagi bangga. Maaf Puan, saya tak ada solution untuk masalah Puan sebab 1st time dengar kes macam ni. Selalunya kes menantu tak disayangi je. Puan boleh try minta pendapat dari manaΒ² kaunselor rumahtangga. Moga tabah Puan.

Baca lagi

Selalunya mil yg cemburu , ni suami pula yg cemburu.. kena bagitau mil la yg anaknya cemburu. Insha'Allah, mak-mak ni lebih faham isi hati dan lebih arif perangai anak kandungnya sendiri, kalau sis cerita pada dia mesti boleh selesai masalah ni nanti. Ni pasal tempias pembawakan baby ke atau sejak mula kawin pun suami dah mula cemburu? Hehehe apapun cerita elok-elok, selesai dgn baik nanti.

Baca lagi
VIP Member

Allah....mcm Tu pn ade jg ye...sis Saba byk2 ye...cuba crita dgn mil y ank die jeles..mkn mil slow talk dgn husbnd...mne tau blh jd hsbnd fhm..

Better sewa rumah tmpt lain yg berdekatan dgn rumah mil. Utk elak suami cemburu