berdarah ketika berhubungan

Saya bersama dengan suami dan mendapati ada kesan darah , adakah saya keguguran? Belum pergi hospital , ? 2months

17 Balas
Tulis jawapan

Saya keguguran aritu lepas bersama suami.😅😅 sepatutnya xde masalah pun klu nk bersama suami masa pregnan cuma jgn kasar2. mungkin bukan rezeki sya jugak. apa2 better sis jumpa doc utk pastikan semua selamat.

VIP Member

blom tntu . sis kne check . kemungkinan pangkal rahim luka atau rahim lemah . doc akn pasti kn . semntare wktu xbole brsame . nt doc pon akn pesan mcm tu . sbb d risau kn bole ny ad kejadian gugur .

5y ago

sy prnh alami sis . sbb tu sy mtk ke hos . lg pon kndgn sis ni msih awl . biase mse2 mcm ni bole jdi petnde gugur juga . klau doc tau tntu doc pon akn bisg kt kita sbb xd bgtau yg alami pndrhn sleps brsame suami . janin tu ank kita tntu kita nk dy dlm keadaan selamat kn sis . klau jari trkne pisau pon drh kita trase pedih apth lg mengndg lps tu kelua drh . drh bkn hal yg semua kita bole ckp ia ny normal je blaku pd ibu2 preggy . hnye doc pakar je yg boleh sah kn hal tu normal atau x .

Saya dulu 2 kali berdarah selepas bersama. Tp check doc alhamdulillah doc kata takde ape ape. Itu normal. Cuma jangan bersama terlalu kasar.

in shaa Allah , tak ada pape.. kalau kuar darah jae. tapi kalau nmpak mcm ada kentul daging.. itu kemungkinan gugur. pergi klinik doc akan scan .

5y ago

Alhamdulillah xde apa2 , lagipn darah keluar masa bersama tu sekejap je. InsyaAllah lepas ni lg bhti2 😅

VIP Member

Awal2 ni tlg la elak bersama ye..jaga kndungan dulu..dh besar sikit 6 bln ke atas bru ok..ada sstgh org boleh tnggu smpai bersalin.. 😅

klu brlaku pndrhn cpt2 refer hsptl...mcm sy xbrsma ngn suami kndgn baru 3bln 2wek..ada sjrh kggrn..doc xbg bsm utk awl khmln...

VIP Member

Awal2 x digalakkkan bersama. Sebab belum tahu lagi keadaan dlm tu kuat ke x. Saya pon lpas 4 bulan baru boleh bersama.

sis. saya pun sama.. nak pergi klinik lepas ni bak cek baby okey ke tak.. perut tak sakit. drh pun dh stop.

VIP Member

Better sis g jmpe doc n chck..tkut awl2 ni rahim x kuat... Anyway jg dri bebaik k😉✌

Kalau kelua darah kene pergi hospital cpt. Jgn pergi klinik ya. Itu pesan doktor