17 Balas

Hi , Pengalaman saye, anak kena jangkitan kuman pada otak. bersalin je doktor terus bawak lari baby , tak sempat tngok pun. masuk Nicu 14 hari, dgan 3 jarum kat kepala, menangis je mase tu. pastu bawak balik rumah x smpai 6 jam baby muntah berdarah.. Kelam kabut pegi kecemasan, kuman tu dah merebak ke paru2 pulak. on antiobiotik 10 hari. doktor kata, antara semua baby dlm NiCu tu. anak sye paling kritikal, nyawa hampir hilang, Alhamdulillah. Dengan pantang yg x pantang,, jahitan bawah sakit, sampai demam menggigil. skrg anak saye dah Setahun Sebulan. saye rase, anak saye lagi kuat daripada saye 😊 sama2 kita Tabah menghadapi Dugaan. setiap org ada Ujian dari Nya

sabar byk2. baby sy pun terus warded right after deliver. xsempat nk tgk baby betul2..doctor ambil dan bawa ke NICU sbb dy bernafas laju dan takut ada komplikasi lain kalau lambat. bila masuk NICU, doc NICU sahkan jangkitan kuman@paru2 sbb masa sy deliver baby, sy demam panas ketika contraction. naik mendadak panas. now alhamdulillah. dia semakin sihat dan berat pun bertambah. mgkn hikmah dy Allah nk bg masa tambahan utk tenang dan rehatkan diri selepas bersalin.

anak saya pun lepas lahir terus masuk nicu, sbb pernafasan laju dan jangkitan kuman dalam paru2.. salah satu puncanya Air ketuban saya juga dah pecah selama 18jam dan saya gbs positif.. Doktor on kan oksigen dan antibiotik selama seminggu utk baby saya.. Alhamdulillah, baby dah semakin stabil dan boleh pulang.. Follow up di klinik kesihatan shaja seleps ini.. Agak perit nak lalui, tapi kita kene kuat dan yakin baby kita kuat.. Mudah2an Allah permudahkan urusan puan dan kite semua.

VIP Member

Saya anak kedua ,lps kluar je baby ,nurse terus bawa dia kt wad nicu .. Ada jangkitan kuman dlm darah ,sbb Masa Saya mngandungkan anak yg. No.2 ni air ketuban Saya bocor lama ,tp sbb tk Tau ,Saya ingatkan air kencing.. Baby masuk wad nicu dlm 2 minggu uyk on antibiotics

Sabar sis..jgn stress2.. Sy dulu ank no2 pun msok nicu sbb infection kat paru2 mse tgh pantang sy ulang alik spital.. But now alhmdulillah da 5y daa ank sy sihat.... Sis doa byk2 yea.. Doa ibu ni mujarab.. In sha allah bby akn smbuh n Allah pmudahkan smue nye..

Tp kita kena kuat tok anak sme la rasa semua ibu ade pengalaman dgn jahit lg ke hulur kehilir hospital sampai menangis anak dpasang bnyk wayar mampu tgok dan berdoa. Semoga bby kita kuat mengharungi semua aamiin🤲🤲🤲

VIP Member

Sabar sis, you need to be strong for your baby. InsyaAllah semua okay. Here's some tips for experience in NICU. https://my.theasianparent.com/19-tip-ibu-bapa-bayi-nicu/

Thank you sis. At least baca ni dpt legakan hati sikit.. tq so much

Allahu.. How ya baby sis terkena jangkitan kuman. Mmg dari perut lagi ke atau lepas lahir baru kena? Apapun semoga sis terus kuat. Moga baby cepat sihat ya. 😘

Allahuakbar. Semoga d kurniakan kesihatan yg baik & d lindungi olehNYA. Aamiin3 Ya Rabb Alamin

sis..baby mcm mna? dh kluar nicu ke? baby sy pown dlm nicu kena jangkitan kuman..😔

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan