26 Balas

Sma due kita sis.. 9/11.. Klau tnda besar msih blm ada.. Tpi klau tnda kcil mcm sakit bhgian ari2x.. Baby kerap mengeras.. Kerap rsa nak buang air besar.. Bgtu tu ada juga terasa.. Sy pn hrp dpt m'lahirkn sblm due.. Klau blh.. Xnak overdue.. Ank 1st juga ni.. Smga kita d permudahkn ya sis..

Baby kerap m'geras x sakit juga sis.. Cma kita jak la x selesa..hehe..kdg2x baring pn x selesa klau start m'geras.. Baby m'geras kerap dri sblmnya.. Itu kira dlm tnda2x kecil..

sye due 3/11 tapi dh slmt berslin 15/10 ritu...1 minggu sebelum bersalin masuk wad sbb bby kurg gerak dan jln dh bkk 1 pstu sehri sebelum berslin doktor bgy discaj..ptg discaj suami ajak jln2 mlm tu masuk wad blik sbb jln du bukk 3 dn esk nyr dh berslin bby gurls

waa alhamdulillah dah slamat bsalin sis..hehe slamat bpantang ye.sy ni tgh menghitung hari..

VIP Member

Saya due 8/11 da selamat bersalin 24/10. Sehari sebelum bersalin saya berjalan pusing taman 1round bersamaan 1km. Berjalan amek angin pusing² dengan suami and anak. Malamnya tu minum air kelapa. Then makan kurmaa. Esok malam da bersalin.

Takpee. Enjoyy. Ni saya da bersalin, rindu pulak nak rasa baby kicking dalam perot. Huhuhu

VIP Member

Banyakkan berjalan kot ,saya due 9/11 juga ,tapi dh bersalin masa 23/10. Start masuk 3rd trimester saya aktifkan diri ,buat kerja2 rumah kemas2 semua .tapi jangan angkat bnda berat atau terlalu lasak . Banyakkan bercangkung.

VIP Member

Banyakkan cangkung dan jalan itik..saya pun bersalin lambat over due 2 hari..kalau x keluar lepas 2 hari tu mmg kena induce hari ke 7.. saya cangkung2 dan jalan itik alhamdulillah baby nak keluar sendiri 😊

Slalu jgk saya mencangkung.. tp bila nak cba jln itik tu, terasa sakit kt bhgian ats prut...normal ke?

sy due 23/11 tp jumaat ni serah diri.. sbb gdm.on insulin.. scan pun kepala bby dah masuk laluan sikit.. dokter cadangkan bnykan berjalan.. 😅.. #babyFirst #Nervous hati ni..

VIP Member

Sorry lambat reply..normal rasa sakit bawah tu sbb kepala baby dah kebawah..dah masuk kat laluan yg sepatutnya..sy pun masa jalan itik mmg ada rasa sakit2 sikit tp sy tahan.

Sy due 4/11, tp mcm xde tanda apa2 jgk lg..xpelah slagi xlps due, baby pon ok je gerak dlm perut ibu ni, xnk la serah diri awal2 dkt hsptl😅 #pnglmnpertamajgk

tulah kan...baby dk syok lg kat dlm.kita yg takot sb ad gdm 😂

Same sya pun gdm jgk due date 17/11..skrg 37week3day firts BBY.. nurse Ada ckp klu smpi 39week kne srh diri huhu mntk sblm tu dh bsalin tak mahu check in lm2

Diet je.. Xde insulin pun.. Ikot je kehendak dorng. Normal pun vacum jugak baby tu 🤣🤣🤣 koyam rabak jahit sampai bontot. Masuk epidural pun xgune dh..

Sy due 9/11 dear,,,,, Sy tkut nk bersalin.takut nk rasa sakit construction bby,,smga Allah permudahkn semuanya dear.sy rasa knp la cpt sgt dh 38+week

Sy bukan anak 1st,,ni anak keempat,,lain anak lain sakitnye sbb tu sy takut😢

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan