Seks semasa hami

Salam...blh ka bersama suami masa hamil?

10 Balas
Tulis jawapan

Kalau cari online, semua mesti kata boleh, selamat, tak de masalah. Tapi sebenarnya bergantung pada rahim, tengok kuat tak. Saya berdarah coklat selepas bersama suami sekali saja dalam trimester pertama. Lepas tu kena makan duphaston berminggu minggu untuk pendarahan coklat henti. Kalau boleh, jangan bersama sampai lepas minggu 12. Lepas minggu 12, semua akan lebih stabil. Trimester pertama lebih baik main guna tangan di luar sahaja. Tapi tak semua orang rahim tak kuat.

Baca lagi
2y ago

Doktor tak bagi ubat atau injection ke? Jumpa doktor di klinik wanita atau hospital. Doktor akan scan dulu. Saya berdarah minggu 6, dah nampak heartbeat, so doktor bagi duphaston untuk kuatkan rahim. Pada minggu 7, tak henti lagi, so saya dapatkan injection dan doktor naikkan dos duphaston. Lepas tu saya cuti dari kerja dan bedrest seminggu, baru henti.

Wslm. Sy dari 7w dh bersama dgn suami tapi jarang2 sekali. Takda pendarahan selepas bersama, hanya pendarahan masa sy banyak berjalan atau kerja. Bergantung kepada rahim kita jgk sis, kalau lps bersama ada pendarahan better stop dulu, tunggu sampai masuk trimester kedua ๐Ÿค—

wslm..saya dri awal dah bersama dgn suami ...tp masa bru dpt thu mgndung suami x tekan sampai kedlm main pun x gns ..alhamdulillah stakat ni x pernh kuar drh bila bersama dgn suami ..

Dri awal pregnant smpai skrg 15w sye bersama mcm biasa je cuma jangan ganas2 lah . Sbb time awal2 pregnant tu tktau pun pregnant ๐Ÿ˜‚

depends pd org. kene tgok rahim kuat atau tak. preferrably, do it after first trimester and just buat slow2. insyaAllah, okay.

VIP Member

Depends kt badan masing2lah. Ikut guidelines, boleh tp depends. Pepandai lah ya

Boleh sgt lg2 akhir pregnancy tu

depends pda org & rahim sis

kalau akhr2 pregg ble sma2 ka

Depends pada rahim kita