16 Balas

ank sya pun mcm ni jga sbb kuat meneran, sya letak hirisan ibu knyit ats pusat bby then pkaikan barut..pling baik pampers bby jnis pants saiz M spya dpt tekap dan kunyit tu tak lari2 dari pusat..alhamdulillah tak smpai sminggu psat dah turun..wlaupun dah turun truskan letak ibu knyit smpai ibu yakin psat bby takkan trtonjol dah..smga brmnfaat utk ibu..ohya..nak tnya,bby boy ke atau bby girl??..jika bby boy ibu check skali tlur bby jika ada bengkak sya rsau trjdi angin psang..

masa dlm pantang anak sy pusat mcm ni la pastu akk ipar suruh guna jari buat putaran jam guna ibu jari,enth sy follow je,lps je mndi sy buatkan ,tp xingtlaa brpe bln enth pusat dia ok je normal mcm biasa,sbb buat stiap kli mndi tiap hari,skrg anak dh setahun lebih ,pusat mcm kita je

tp pusat ank awk ni btl2 tertonjol sangat,pusat anak sy just tkluar je,tp klo dia nges mcm nmpk bgkak sikit je bkn besar mcm ni

Hi sis...anak saya pun sama...setiap malam sebelum tidur saya akan lipat napkin dengan kemas dan balut perut dia dgn duit syiling lama 20 sen...selepas dia capai 5 bulan...pusat dah ok...sis tlng cuba...sbb mmg tak masuk angin kerana kita balut penuh perut mereka...

awk letak duit syiling 50sen tu.. lepas mandi time sapukn minyak telon/yuyi tu urut2 dkt pusat jgk pastu tekan pusatnya kedalam buat putaran pusing2 guna ibu jari..buat setiap hari..insha allah tenggelam pusatnya

Klu ikut petua kuarga sy , slalu ny pusat baby jd cam nie , mesti ada , ahli kuarga yg terdekat preggy . . Mtk tolong dgn preggy tu , pgg pusat baby & selawat 3x . . 😅 cuba je laa , manataw dgn izinNy , okey . .

yeke sis...nnti sy tnye2....😅

Mmg normal macam tu, saya kena marah dgn doctor sbb letak duit syiling sbb syiling terlampau banyak dgn bakteria, biarkan shj nnti elok semdiri. Mcm anak saya elok semdiri

sis buka shopee.type hernia belt.beli satu.then guna.itu saya buat untuk anak saya.Alhamdulillah cantik cun dh pusat dia.serius menjadi belt tu

mcm ini la rupe dia

sis guna duit syiling 20 sambil selawat anak buah sy Pn hr tu pusat tkluar sy hari" buat bgitu alhamdulillah pusat kembali sediakala .😊 .

same awk..sy pin buat MCM ni jugak Mase ank 2 haritu kne hernia..ektkn dktr 6 bulan nk operit masukkan balik..sy iktiar letak duit syiling selawat.. alhamdulillah..pastu terus elok x dan ank umr 6 bulan dh masuk dlm balik..

baby sy pun penah kena mcm ni.sy tuam je everytime lps mandi.dia nk masuk 4 bln pusat dia back to normal.

Sis.. Pusat baby sis jadi normal blek x? Sebab baby sy pun kena mcam ni. Baru sbulan lebih🙁

sy jmpe doc die ckp normal....tpi nnti baby 6month die nk tgk lagi...kalau xok mgkin jmpe pakar....sbb biase 6month biasenye dh ok......

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan