11 Balas

hospital xkan bnrkan bwk susu fm masuk wad..apatah lg kalau puan nak bncuh & bg anak mnum fm.. 😅 sy dulu anak sulung czer..susu lambat keluar..anak ngs2 lapar..bgtau nurse..nurse akan suruh susukan bf jgk..tp bila dia check..suruh kita picitkan nipple..tp mmg susu xkeluar jgk..dia akan amik baby kita & susukan...so stiap kali baby ngs2 lapar..sy akan bgtau pd nurse..

saya dulu stanby. beli yang trial pack je. sebab setiap orang punya pengalaman berbeza. baby G6PD, jadi kena tahan ward 5 hari, puting saya bengkak sebab baby salah hisap, jadi memang terpaksa bagi Fm. tapi saya ada juga bagi direct susu badan, cuma bila terdesak & puting pun luka dan saya memang terpaksa bagi Fm juga.

Tak perlu..kalau hkl atau hospital melaka botol susu pun dia xbagi bwa. Mmg dia suruh baby mnyusu badan.lgi pun sis susu kita ni terhasil lps ada stimulate from baby. Lgi kerap kita susukan, lagi cepat proses susu tu dihasilkn. Kalau ank 1st biasaan ada nurse penyusuan akn dtg kat katil utk ajr.

Oohh sis mcmtu ye.. Stiap ibu msti nk kn yg tbaik utk ank dia kn.. Mmg nk bf anak.. Tp sy ade terbaca psl bnde ni.. Tak igt baca kt mne.. Tu sy tny kat sini.. Huhu

Ikut pengalaman MIL mse lahirkn suami anak sulung susu xkuar mmng bagi susu fm... Kalau saya mse lahirkn ank sulung tak terpikir pulak nk standby beli susu fm lahir je susu mmng ada.. Apa2 pun standby jela sis kita xtahu kan beli yg trial pack punya ok👌

Super Mum

hosp xkn benar bwk msok susu fm. .mlaen kn pihak hosp yg sedia kn. .itu pon ats sbb2 tertntu2. .mommy cba jgk bg bf ye. .InsyaALLAh x byk ttp ade. .llme akn ade jgk susu mommy

VIP Member

Wasalam. Tak pernah pula dgr.. Sy tak standby pun... Bg je susu sendiri... Walaupun dia tak tidur ke apa, sy bg je. Hehehe skang susu byk sbb kerap bg.

Ok sis.. Sy xtau.. Tu tny. Trime kaseh ye

xperlu. susu badan memang xkeluar byk ms awl2 baby lahir. sebab susu awal tu kolustrum. keed on direct feed susu akan byk ikut demand baby.

Super Mum

tak perlu..

tak boleh..

tak perlu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan