12 Balas

Jangan makan peria berlebihan untuk kurangkan paras gula. Masa saya kena admit, ada org ni kena admit sebab bacaan gula rendah sangat dan baby gugur. Sebab taknak bacaan gula tinggi, makan peria secara berlebihan. Seram saya masa saya kena admit harituh

Mungkin kuantiti awak ambil masih ok, ini dia amik banyak sangat smpai keguguran. Bacaan gula dia pon dasyat 😐 sampai dos insulin dia 20 lebih 😐

tukar kn la beras skg ni ke brown rice or basmathi sbb kanji tu buat kncing manis.. n kurangkn air manis smua.. sabar ea.. sy pn rsau nk kena mnm air gula lg dua mggu ni.. rsau plak

Takpayah xpe kot . kuantiti yg di ambil tu dikurangkan .. doc bgthu kan ..

Wasalam.. kene kontrol makan sis.. nasi pon bole buat bacaan tinggi. Saya pon kene buat bsp tiap 2 minggu.. esok ade lg. Saya try diet nasi. Mkn lauk ja sbb kene cek bsp 4kali esok

Saya pun kalau mkn nasi mesti naik time buat bsp tu..

Kna kurangkan mkn mknn manis..ns pn xboleh mkn bnyk sgt..sy dlu pn sangkut kencing manis msa mengandung..sy suka mkn ns tgh2 mlm..siap bertambah lg 😂

VIP Member

5 hri sblm mggt, sy mkn mcm ni.. Sblm tu berat naik 6 kg sbln. Doc srh mnum air gula sminggu lps tu.. Result tgh2..

Ok sis..tq sharing

makan epal hijau je dan air masak..insha Allah kurang paras gula tp kena kurangkan makan manis2la..

VIP Member

Waalaikumussalam, kena jaga makan sis. Kurangkn atau elakkan benda2 manis

VIP Member

Mkn epal hijau sis. Kurangkan air/mknan manis. Byk kan air kosong.

Minum air lemon suam sis. Untuk balancekan gula dalam badan.

ikot je ape yg PSP bgthu .. mknn seimbang harian .. untuk proses pembakaran gula dlm drh ..

VIP Member

kurangkan mknan mnis2 ... amalkan suku2 sparuh

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan