18 Balas

waalaikumsalam,saya pernah laluinya 2x jarak keguguran yg pertama dan kehamilan ke2 tu 3bulan,yg ke2 pon gugur juga stop pada minggu ke 6 juga, rupanya tekanan darah saya tinggi,detect ada darah tinggi terus on ubat darah tinggi , alhamdulillah 4 bln selepas tu saya pregnant semula ,sekarang dah 24w masih on ubat darah tinggi...

Sis ada makan folic acid tak? Kalau nak pregnant jangan skip folic acid dan jaga makan. Stop makan fast food. Dan amalkan jus pati delima. Saya pun pernah keguguran.lpas gugur terus saya jaga makan. Sekarang dah masuk 8bulan . Insya Allah ada rezeki sis nak dapatkan anak.jangan stop berdoa ya sis🥰

TapFluencer

Wanita dgn naluri memang kuat, dan kita kena ingat Allah Maha Kuat atas segalanya. Reda dgn apa jua kemungkinan berlaku, direzkikan kandungan OK, syukur, belum direzkikan kandungan OK pun syukur. Saya tertanya, rekod kesihatan secara menyeluruh puan dan suami sebelum hamil, OK?

Begitu juga pemakanan dan Gaya hidup sihat. Elakkan stress.

semoga yang baik baik sahaja, dan Insya-Allah akan ada yang lebih baik selepas ini. ✨ saya tak pernah mengalami, tapi saya ada sahabat, kakak dan makcik yang masih dalam TTC. pernah juga beberapa kali mereka keguguran. you guys are strong, and you're not alone tau. 💗

jgn ptus asa sis.insyaAallhnade rzki sis nti.mcm sy nk dpt ank no.2 sy ggur 5kli.smue kntung kosong.ggur diusia 5-9week.n alhamdulillah berkat kesabaran n xputus asa sy prgnent lg n skrg tgh tgu hari nk bsalin.sy doakn ade.rzki sis.nti.

sempat nampak heartbeat tak? kalau sempat next time pregnant scan awal masa 5-6 minggu, dah detect heartbeat boleh start ubat aspirin untuk aliran darah lebih baik ke baby. cuba discuss dgn Dr nanti.

Doa Allah bagi rezeki terbaik untuk kita.. semua hak Allah. Pegang betul2 ni. tak ada kat dunia ni milik kita.. doa,sabar, syukur.

semoga dipermudahkan segala urusan sis didunia&akhirat💕.. allahumma aamiin yaa mujib

Soalan popular