Check up di KK.

Salam / Hi. Saya nak tanya, kalau monthly check up di kk, memang diaorang tak akan scan unless kita rasa baby ada masalah ke? Sebab masa saya bukak buku pink di kk, doc scan. Then the next month pergi checkup, doc tak scan pun. Normal ye gitu? Please share experience mommies. #fistbaby #firstmum

27 Balas
Tulis jawapan

ya sis.. KK cuma scan dalam 3kali sepanjang pregnancy. tiap2 bulan akan pantau perkembangan sis n baby je. melainkan ada komplikasi, mcm bleeding atau baby kurg aktif..baru KK akan scan atau refer ke hospital. Kalau sis nak scan jugak, cuba klinik pvt. saya pun 1st mum jugak.. mula2 tu pelik kenapa tak scan pun. rupanya mmg KK mcm tu..

Baca lagi

kalau normal pregnancy memg kk xkan scan bulan2.. even details scan pun doktor suruh p buat dekat swasta.. sepanjang sy check up kk dah 26weeks ni baru 2 kali scan.. time 10weeks sb nak confirm pregnant dan 23 weeks sb doktor nak tgk placenta, air mentuban n rahim ok x.. tu je.. lepas tu nak tahu jantina ke apa dia suruh p swasta..

Baca lagi

Normal sis.. Doc xkn scan sllu.. Ad mggu2 ke brpa doc akn scan.. Sllunya nurse akn check prut, ukur tggi rahim, check jntung bby.. That normal xprlu risau.. Sy last scan bby 25mggu..now kne tgu 28mggu bru doc nk scan lg.. Klu sis isau, blh p swsta scan.

Kat KK doc takkan scan setiap kali checkup. Takde keperluan nak scan setiap kali checkup unless mcm sis cakap ada masalah. Nak hujung hujung beranak nnt ada scan sekali mcm tu. Depends pada doc and depends pada condition ibu contoh kencing manis.

normal sis,saya scan kali pertama msih tak tgok lagi,baru kantung dapat lihat-5w5d,doktor blm sruh buka buku pink,tggu lagi 2 minggu utk repeat scan,dah tgok ada baby bru doktor sruh buka buku-7w6d and next jumpa doktor utk scan nnti 27.09.2021

Normal. Saya pun 4 kali scan di kk. Time buka buku pink, 20w, 28w dan 36w. Ikut kk masing masing. Mmg bukan tiap kali checkup akan scan. Jangan risau. Semoga dipermudahkan hingga selamat bersalin 😊

wsalam...normal 2-3x sja doc kk scan spnjng khamilan...kecuali ada gdm tinggi, cyst, dn risiko lain, mmg kena scan tiap kali jmpa doc kk..sis tngok sticker sis warna apa..follow tu je

Saya kalau boleh bila check up x nak jumpe doctor πŸ˜… sbb waiting time lamaaaaaa benor nk tunggu. As long sye dgr nurse check denyutan jantung baby ok dh ckup.

3y ago

Heartbeat 18wk ke atas sis

Ye diorg tk scan selalu . Macam sy buka buku 11 week pastu scan 15 week pastu 20 week n last scan 28 week . Kalau nak Scan selalu kena g swasta huhu

sy 25 weeks, tak pernah sekali pun kk scan. semuanya scan sy g swasta. kk just akan cek up cek darah, ukur perut, cek hearbeat baby shja.