makanan naikkan hb

salam. saya ada masalah hb low. nurse suggest suruh mkn kerang, hati ayam, jambu batu. tp mak mentua saya tak bagi mkn kerang dgn hati ayam katanya tak elok. hati ayam tu takpa sbb saya mmg tak mkn, tp kerang tu betul ka tak elok. knpa nurse suruh mkn kalau makanan tu tak elok. dan saya fikir kalau mkn pun bkn hari2 pun tp mentua tetap tak bgi. saya dah mkn jambu, pati delima, oren sunquick dgn bayam dah berbulan hb tetap rendah sbb tu ingt nak mkn yg berasas protein pulak. yg lagi pelik nurse suruh pantang caffein kan, trmasuk teh pun saya tak minum. tp mentua kata boleh ja minum takda ganggu apa pun n pertikai kata tak prnah dengar lagi pantang larang mcm tuπŸ˜… saya jdi malas nak percaya ckp mentua

10 Balas
Tulis jawapan

π‘Ίπ’šπ’‚ 𝒑𝒖𝒏 𝒂𝒅𝒂 π’Žπ’‚π’”π’‚π’π’‰ 𝒉𝒃 π’π’π’˜..π’”π’†π’Žπ’–π’‚ 𝒃𝒏𝒅𝒂 π’š 𝒅𝒓 π’…π’ˆπ’ 𝒏𝒖𝒓𝒔𝒆 𝒔𝒓𝒖𝒉 π’”π’šπ’‚ π’Žπ’‚π’Œπ’‚π’ 𝒅𝒂𝒏 π’”π’šπ’‚ π’Žπ’Žπ’ˆ π’™π’Žπ’π’–π’Ž π’π’π’”π’–π’π’ˆ 𝒕𝒆𝒉 ,π’Œπ’π’‘π’Š,π’Žπ’π’–π’Žπ’‚π’ π’„π’π’Œπ’π’‚π’• π’”π’†π’‹π’‚π’Œ π’‚π’˜π’‚π’ π’Œπ’†π’‰π’‚π’Žπ’Šπ’π’‚π’ 𝒕𝒑 π’”π’•π’Šπ’π’ 𝒉𝒃 π’π’π’˜ π’”π’Žπ’‘π’Š 𝒅𝒉 5π’Žπ’π’π’•π’‰ 𝒕𝒕𝒂𝒑 π’”π’‚π’Žπ’‚..π’Žπ’‚π’”π’‚ π’‚π’˜π’ π’ƒπ’–π’Œπ’‚ π’ƒπ’–π’Œπ’– 𝒉𝒃 π’π’Œπ’‚π’š 12.4. π’”π’šπ’‚ 𝒅𝒉 π’Žπ’π’–π’Ž π’‘π’‚π’•π’Š π’…π’†π’π’Šπ’Žπ’‚ π’ˆπ’–π’π’”π’‚π’,𝒖𝒃𝒂𝒕 𝒅𝒉 3π’Œπ’‚π’π’Š π’”π’šπ’‚ π’•π’–π’Œπ’‚π’“ , 𝒍𝒂𝒔𝒕 π’˜π’†π’†π’Œ π’‰π’‚π’“π’Šπ’•π’– 𝒅𝒓 π’Œπ’‚π’•π’‚ π’…π’Šπ’‚ π’‚π’Žπ’Šπ’Œ 𝒅𝒓𝒂𝒉 π’”π’šπ’‚..π’…π’Šπ’‚ π’π’Œ π’•π’ˆπ’Œ 𝒔𝒆𝒍 π’…π’π’Ž 𝒅𝒓𝒂𝒉 , 𝒔𝒃𝒃 π’…π’Šπ’‚ π’Œπ’‚π’•π’‚ π’π’Œ π’Œπ’‚π’•π’‚ π’Œπ’–π’“π’‚π’π’ˆ 𝒛𝒂𝒕 π’ƒπ’†π’”π’Š π’•π’Šπ’…π’‚π’Œ 𝒔𝒃𝒃 π’Œπ’‘π’–π’•π’–π’”π’‚π’ 𝒅𝒓𝒂𝒉 π’š π’”π’ƒπ’π’–π’Ž π’π’Š 𝒑𝒖𝒏 𝒅𝒉 𝒉𝒏𝒕𝒂𝒓 π’‰π’”π’‘π’Šπ’•π’‚π’ π’‹π’–π’ˆπ’‚.. π’”π’šπ’‚ π’”π’π’…π’“π’Š 𝒑𝒖𝒏 𝒅𝒉 𝒙𝒕𝒂𝒉𝒖 π’π’‚π’Œ π’Žπ’‚π’Œπ’‚π’ 𝒅𝒂𝒏 π’Žπ’π’–π’Ž 𝒂𝒑𝒂 π’”π’–π’‘π’‚π’šπ’‚ 𝒉𝒃 π’”π’šπ’‚ π’π’π’“π’Žπ’‚π’ π’”π’Žπ’–π’π’‚πŸ˜°

Baca lagi
3mo ago

huhu, sama la sy pun, dah buntu dah hb statik tak berubah, dok tetap 10.5, semua jenis makananan unsur zat besi telan doktor marah tanya kenapa tak naik. rasa nk jwb je mana ler nak tahu, 🀣

Kerang dan haiwan bercengkerang lain seperti lala, kepah dan tiram adalah haiwan yang ditugaskan untuk menapis laut. Jika ada bendasing seperti merkuri, bahan logam dan toksin, kerang akan serap ke dalam badannya. Jabatan perairan dan perikanan sentiasa memantau kadar toksin dalam kerang tapi kita tak boleh pastikan kerang mana yang telah dipantau bila dah dijual. Walaupun dah dipantau, tahap toksin yang boleh diterima oleh orang biasa juga berbeza dengan ibu mengandung. Jadi lebih baik elakkan atau membeli secara terus dari nelayan setelah tahu tempat itu selamat dan masak sehingga betul2 masak

Baca lagi

Saya juga hb low setiap kali pregnancy. Makan kerang tu bgus sbb tinggikan hb. Makan sayur bayam pn bagus. Kacang kuda jd kudapan sy spjg preggy sbb sedap. Actually makan kerang bagus sgt tp perlu basuh bersih2. Apa jua makanan yg nak naikkan hb ni, semua bgus & membantu naikkan hb. Cuma kena basuh bersih esp kerang sbb dia kan mudah berlumut. Kalau sy, beli dh siap kupas. Pastu basuh bersih, pastu rebus gitu. Makan ngn sambal kicap. sedap. Sy pn tak makan hati. Sbb tak biasa makan dr kecik. Doctor ade bg iberet pil tak? Tu bgus. Utk naikkan hb. Cuma kene konsisten makan. Jgn miss.

Baca lagi

Cuba pantang minuman berkafien mcm milo,kopi dan teh. Kalau sis ada minum susu gap kan dalam 2 ke 3 jam before makan ubat. Cuba amalkan makan ubat dengan air sunquick tanpa gula. Moga membantu sis. Kalau semua tu tak jalan juga mgkn ada sebab lain contoh mcm talasemia atau anemia.

setahu yg sy baca, risau kerang tu x dimasak sepenuhnye. kn pregnant xleh mkn mknn yg x dimasak sepenuhnye. klu yakin kerang masak betul2, xpe. caffein ni doc kata risau nnti mommy x cukup tdo/tdo lewat/x tdo mlm. bila kurg tdo, nnti BP blh naik. bahaya utk mommy...

sama lh macam saya...hb saya sellu low 9.6 nak naik cukup kan 10 pun susah apatah lagi 11...doktor sarankn makan benda yang ada zat besi...mcm awak tu jugak mkn apaΒ² pon tetap tak naik hbπŸ˜†22 hribuln 4 ni terpaksa dduk kt wad untuk buat tambahan darah

Sy start hamil 6bulan ni br hb low lps2 ok je mungkin kuat minum kafien kot agaknye tp misi suh mkn kerang utk tambah hb kalu xnak kerang makan ikan bilis goreng ratah2 ke sayur2 hijau mknnn

Kalau teh atau caffein pulak boleh jadi angin. Boleh jgk menyebab hb low.. kalau boleh jgn amalkan.. awak boleh makan jugak kacang kuda & ikan cecaru

3mo ago

sedapnyaa kacang kuda. lama saya tak mkn. baik sis tq cadangkan

masa mereka pregnant takde pun check hb ni..gula pun tgk tempat. sbb tu mereka kurang arif dkt sini. so kita ikut saja apa yg misj dh pesan

Tak elok mcm mana ya? Maksudnya akan ada komplikasi apa? Sebab saya ni hantu kerang πŸ₯Ί

3mo ago

tu soalan sis, saya tanya betul ka statement mentua kata mkn kerang tak elokπŸ˜… saya pun tktahu sbb mentua tak ckp pun tak elok knpa. tp nurse yg suruh makan