41 Balas

Saya awal2 mmg jimat gas dapur..tak boleh masak langsung..tp masuk 2nd trimester automatik dh ok..hehe

saya haritu begitu , sekarang dah masuk 10weeks dah boleh masakk masakkkkkkkk . sabar ya mommies

waalaikumsalam.. sama mcm saya.. 4² pregnancy mcm tu.. bau masak² goreng² semua xboleh hidu..

Sama juga dengan saya..sekali dgn husband tak boleh bau benda menumis...alahan juga 🤣

Nak masuk 4 bulan dah

Sama macam saya sis .. last last g hospital jugak .. kena tambah air .. sekarang dah okay .. 🤗

Alhamdulillah dah okay sis .. tapi bau nak siang ikan apa semua tue tak boleh nak terima lagi .. kena duduk jauh² jugak 😩

Wslm.. Ya sy pn dulu cmtu.. Makan sup mushroom piza hut & kntg goreng mcd je nk alas perut..

Saya dah 16 minggu..Alahan muntah2 sampai kena pantau berat badan..makin hari makin turun

sayaaaa ! bau menumis menggoreng, sambal merah, masakan masak merah semua saya loya.

Biasalah tu…no worries..juz xbole masak n klu org menumis jauhkan diri..xde ubat

Saya .. Dr trimester pertama . Smpaii lah skrg nk masuk 6bulan .. Alahan jugak ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan