Berat baby

Hi salam mommies semua. Boleh saya tahu berat baby korang berapa masa lahir? Saya kalau boleh nk bersalin normal πŸ₯Ί saya dah 37minggu 6hari.. tp last scan 18.2 berat baby mencecah 3.2kg hm. Saya sebenarnya takut nk bedah2. Kalau boleh nk normal. Ada yg bersalin normal ke dlm ni dgn berat baby 3kg keatas? πŸ₯ΊπŸ˜­

5 Balas
Tulis jawapan

Hai sis, jangan risau sis. pastikan sis training cara pernafasan supaya nanti nak bersalin tu sis boleh push baby. macam saya bersalin normal haritu 38week, baby saya berat 3.81kg, first time mom juga. saya masa bersalin tak cukup nafas nak teran, so bidan tu bantu buka jalan time saya teran, dia nampak kepala baby je dia terus gunting. Tapi Alhamdulillah memang tak rasa apa pun. Alhamdulillah semuanya mudah. Insyallah sis boleh buat. Sebab saya pun tak sangka anak saya berat 3.81kg sebabnya anggaran doktor berat baby 3.5 atau 3.6 camtu. tapi bila keluar 3.81kg. tak sangka lah. Alhamdulillah sekarang baby saya dah umur 1bulan 7hari. hehe. Tips, minta suami selalu doakan dan selalu minta maaf dengan suami.

Baca lagi

3.2kg tak besar sgt pun sis . okey je tu beratnya boleh je normal . ada yg 4kg lebih pun boleh teran normal hahaha lagipun anggaran je berat time scan tu . mcm anak kedua saya dulu scan sampai 4kg sekali keluar 3.1kg tak koyak apa pun .

1w ago

tak lama dlm sejam lebih gitu . masuk lb dekat pukul7 bukaan baru 4cm dlm pukul 8:50 dah bsalin

Sy bersalin 36w4d berat anak 2.77kg..sehari sblm bsalin doc scan anggaran 2.5kg je..alhamdulillah normal..kena gunting sikit je..skrg hari ke 39..dh blh pakai jeans πŸ˜‚

1w ago

x sakit pun.. 😁

Baby sy 3.2kg bsalin 39 week 4 hri, normal tp vacuum sbb dah xlarat nk teran πŸ₯Ή

Saya bersalin normal at 37 weeks, berat baby 2.4kg. Hehe