20 Balas

Salam puan .Sya pun pernah lalui mcam puan ,sebenar yee itu Tak normal kalau dh ada spotting brwna coklat tu ancaman guguran sebab Sya pernah jumpa dokter ..dokter bagitahu kalau awal kehamilan itu normal kerna janin tngah nak lekat ba dinding Rahim ,mcam puan sma jee kes mcam tu Sya start spotting pda minggu 9 berterusan dokter ckap misscarring lh kita tunggu sma ada trun sendiri atau kena cuci sbab baby Tak berkembang time dokter scan ..pada Mula yee sya Tak dpat terima apa dokter cakap lh dokter bagi sya msa 2 minggu lepas tu kena scan balik kena jumpa dokter pakar dlm msa sma Sya masih spotting bterusan pda minggu ke 11 kndungan mlm tu Sya rasa Tak selesa Bila ada cecair keluar Dan rasa sakit ba ari2 Bila check keluar darah sya trus bawah husband prgi hospital emergency trus msuk jumpa dokter. Bila check lgi darah dh bnyak keluar ,dokter sruh Sya balik rmh time tu ...Sya Tak nak sbab sngat skit Sya tunggu kat emergency darah dah keluar bnyak smpai sya rasa pening rsa dh pnsang pun ada time tu nasib ada akak yg tolong sya kat tandas time tu kalau Tak ,Sya pun Tak tahu apa nk jadi ,msuk lgi jumpa dokter, dokter bagi ubat 4jenis lh sya telan and msuk air apa smua lh darah Tak bhnti time tu bed pun penuh dgn darah .Sya Tak dpat terima Sya gugur sbab ini first bby hnya tuhan jee tahu apa yg Sya rasa Bila bby tu keluar yaaa tuhan air mata Tak thu lh lgi lh Bila tngok bby keluar dh ada tangan ,kaki apa smua hati ini sngat sakit , sedih,smua ada wlapun hati sakit, sedih Sya hnya mmpu reda dgn apa yg brlaku ,tuhan pinjam anak syurga dlm Rahim Sya dgn skjap shja Sya dpat rasa jadi seorang ibu wlapun skecil anak jari ibu .. #anaksyurgaibu #1/10/2022

Aminnn..smoga puan Dan anak dlm kndungan sihat ..jaga diri puan bnyakkn rehat jgn buat kerja berat puan kalau spotting Tak hnti puan terus jumpa dokter jgn tunggu lama yee

Saya kadang2 tak faham dgn segelintir mommies dekat sini yg takde rasa urgency untuk terus refer doktor after dh nampak keluar darah. What are you waiting for exactly? Tanya sini buat ape?? Kami bukannya tau what is wrong with your body. Tiap org beza pengalaman dia. Ade yg keluar darah/ spotting tapi baby still okay.. ade yg sebaliknya. Kalau saya nampak setitis air warna pink cair pun dh gelabah terus berdesup jumpa doktor. Tak de masa saya nk kesini tanya dulu normal ke tak. Saya doakan mommy and baby selamat ye. Lepas ni sila jumpa doktor.

Betul setuju. Sy darah keluar hr tu, terus inform HoD utk ke klinik swasta utk check. Sbb berdebor sesgt.. tak fikir dah nk post2 kt mane2

awak risau tapi kenapa awak tak bertindak🫠🫠. dah 5hari awak. allah. ramai dah mommy tanya soalan mcm awak dkt app ni. dan ramai juga dah yg share pengalaman masing2. setiap condition mommy tak sama. hanya doctor yg boleh advise kndungan awak okay atau tak. jawapan utk soalan awak TAK NORMAL. NORMAL pregnancy tak berlaku apa2 spotting/bleeding sbb dh berlaku persenyawaan dlm rahim awak. segera bertindak. pergi hospital/klinik swasta segera.

most wc awak. tak semestinya awak kena ke klinik swasta. awak boleh terus pergi hospital atau kk. alhamdulillah lega dengar. semoga kandungan awak baik2 sahaja sehingga awak bersalin nnt🥰

Saya pernah lalui mcmni. Saya spotting + kekdg kluar fresh blood. Tak banyak cuma setompok. Tapi sbb takut, saya terus ke klinik n doc bagi bedrest 2 mgu + ubat kuat rahim. Better awak ke klinik jugak. Semoga Allah permudahkan urusan awak ye 😘

Thanks ♥️ dah check tadi, Alhamdulillah baby ok. Dr bg ubat kuatkan rahim

5 hari sis??? Saya pernah macam tu and gugur lepas tu. sama juga weeks 7. darah mula2 coklat and kluar masa kencing. last2 kluar fresh blood. bila dh dpt tanda2 gugur, lps tu tros kluar darah ketul2. jgn tnggu lama2 sis. 5 hari tu dh lama sngt

Alhamdulillah dah check tadi, baby ok

sy pernah jadi macam ni hari pertama kluar darah terus saya p hospital check..doc cakap dinding rahim Luka jadi saya kena betul2 rehat sbb resiko keguguran sangat tinggi ..

Kalo spotting normal sbb masih bln pertama .. yg penting bukan darah yang berterusan.. kalo risau jumpa doktor tanya ok tidak.. sbb sy haritu pun sama tapi doktor ckp itu normal..

Normal mksd sy kalo dia bkn yg berterusan sbb kan blm btl btl menempel.. sbb tu saya ckp jumpa doktor kalo risau.. sbb sy seminggu sporting.. prgnant 7minggu masa tu..smpai doktor ckp jgn risau klo bby tu sihat dia ttap di sana klau x sihat dia kn kluar.. jd sy bgtau yg sy alami.. bkn ckp sk sk.. 😅😅 sorry kalau sy ckp tdk btl..

rasa mcm xnormal. sb plk bru 7 mggu. sptt kna p klinik pkr atau hosp trus. dr bg suggestion bedrest atau cucuk ubt kuat rahim. jgn buat krja berat. dh 5 hari tu.... risiko sis.

sama MCM saya lah ni...masa kandungan 7 minggu ada bleeding terus g klinik.. doctor cek bawah..dan scan baby okey...cuma risiko gugur lah .. doctor pun bagi ubat..

x normal sis.. patutnye x blaku ape2 pndarahan/spotting.. tp ade je sesetengah org yg mngalami spotting tp tempoh x lme dlm 1- 2hri.. n x penuh pntiliner..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan