Luahan hati

Salam mommies nak tanya pendapat saya ni sensitif ke kalau mcm ni. Saya tak sempat mandi dan bagitau la husband. Dia jawab 'orang anak 5,6 boleh je buat'. Kisahnya anak no 2 saya baru 4 bulan demam. Memang fokus pada dia je. Asyik merengek kena layan. Sulung pulak 5 tahun nak makan minum kena sedia. Nak kena layan emosi dia jugak. Kalau tak merajuk. Memang saya tak sempat mandi la. Husband boleh cakap macam tušŸ„² Saya pun baru baik dari demam. Sakit badan pun bangun juga jaga anak. Tapi bila husband cakap ayat mcm tu saya sedih. Saya nak tahu saya je ke sensitif. Kalau husband mommies cakap mcm tu ok ke?

6 Balas
Tulis jawapan

Salam mommies, memahami betapa mencabarnya situasi yang mommies sedang lalui. Sebagai seorang ibu, mommies mempunyai banyak tanggungjawab terutama apabila anak-anak masih kecil dan memerlukan perhatian yang banyak. Adalah wajar mommies merasa tertekan dan tidak dapat meluangkan masa untuk diri sendiri, termasuk untuk mandi. Adalah normal untuk merasa sedih apabila dihadapi dengan komen atau pandangan yang kurang memberangsangkan, terutama dari orang yang kita sayangi seperti suami. Tidak kira seberapa sensitif mommies merasa, yang penting adalah perasaan mommies itu penting dan perlu dihormati. Saya rasa penting untuk mommies berkomunikasi terbuka dengan suami tentang perasaan dan kesulitan mommies. Jika mommies merasa terlalu tertekan dengan tanggungjawab yang mommies pikul, adalah wajar untuk mommies memberitahu suami dan berbincang tentang bagaimana mommies dan suami boleh bekerjasama untuk menguruskan tanggungjawab bersama. Suami mungkin tidak menyedari betapa mommies merasa tertekan, jadi komunikasi terbuka adalah kunci untuk memahami satu sama lain. Ingatlah, mommies tidak seorang diri dalam perjuangan ini, dan adalah penting untuk mendapat sokongan dari pasangan. Jangan rasa malu untuk meminta bantuan atau menyatakan perasaan mommies. Sama-sama kita boleh melewati cabaran ini dengan lebih mudah jika kita saling membantu dan memahami. Semoga mommies mendapat sokongan yang mencukupi dan dapat melalui cabaran ini dengan tabah. Jangan ragu untuk mencari bantuan jika diperlukan, sama ada dari pasangan, keluarga, atau rakan-rakan. Kita semua bersama dalam perjalanan ini. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Normal lh kn. Badan penat emosi terganggu. Tp moms jgn dilayan sgt. Laki sy ad je ckp gini, dia balik kerja sy tk dan mandi. Tk ckp bnyk terus bg ank kt dia. Pegi mandi. Sy ank 2 org. 17bulan + 4bulan Laki nk guna ayat org ank ramai blh je itu ini sy tinggal je dua orang tu dkt dia. Terus sadap tk guna dh ayat itu. Hari cuti suami sy mmg fully tinggal ank kt dia handle sy buat kerja rumah lain. Hari lain tkdan nk buat itu ini hujung minggu jela ad masa. Bg je laki kita tu merasa jaga ank cemana. Tkdenya nk complain dh lepasni

Baca lagi

Waalaikumussalam wbt Cakap kt suami orang anak 10 pon boleh buat klau suami membantuā€¦ Itu hak kita nak terasa nak sedih nak nangisā€¦ setiap orang ada perasaanā€¦ kalau tak tahan better nangis ja sis itu akan buat kita rasa legaā€¦ Kalau sis nak mandi nak makan buat ja kalau anak nangis biar ja nanti lama2 suami akan tolong tengokkanā€¦ itu anak dia jugakā€¦ Sis kuat okay

Baca lagi

husband ade tlg jaga anak sekali tak..nti kalo time die cuti ke suruh die jaga anak 24 jam..tgk die boleh ke tak..jgn die bg alasan penat keje pulak..kalo sy mmg sy jwb balik jer kalo husband ckp cmtu..

Allahu . Tabah ye mommy . Lepasni masa dia cuti bagi dia ambil alih kerja surirumah . Macam tu je cara nak bg suami faham sebab apa kdg2 isteri tak sempat mandi

anak sakit suami kena membantu sepatutnya. blh plk ckp cmtu. sabar ye. kdg laki ni tahu ckp je buat tk tahu pun