βœ•

28 Balas

Saya tgh pregnant anak first.. Hadapi masalah sama dengan sis.. Malas dia tak boleh bawak bincang, tapi part tido jgn ckp la.. Husband smpai tegur asyik membuta aje.. Then husband kata jgn layan sgt malas tu tkut effect dkt baby.. Takut baby lambat nak membesar sbb emak asyik nak tido aje keje.. Hahaha.. Sian jugak kt husband sbb kadang dia yang buat keje rumah.. Husband tak marah cuma kesian kt baby sbb si emak keje bermalas-malasan dekat rumah

Kan..

Saya pun alami benda yg sama sis.. Penat yg nauzubillah. Rasa takde mood nk msk, takde mood nk kemas rumah, balik kerja je terus landing kt katil badan tu rasa lepak gila. Nasib baik la suami sy memahami, tak bagi sgt sy buat kerja2 rumah tapi yelah rasa bersalah tu ade sbb sblum ni sy perfect buat semuanya siap suami pergi kerja pun bawa bekal. Tapi sekarang ni, hampeh belaka 🀭 bau bawang pun takleh dah πŸ˜…

Saya fikir saya je mcm tu.. rupanya ada juga yea πŸ˜… walaupon ni baby yg no4.. diri ni pemalas nauzubillah .. pregnant sebelum2 ni langsung tak macam tu, lasak je beraksi nak kemana2 .. yg ni , jangan kan kata tidur, dah tidur 23jam pun masih bangun lewat 🀣 hari2 set jam .. tetap jugak tidur, sampai lapar2 nak pengsan pun tetap nak tidur 😭😭😭😭 seksanyaaaaa

Tu laa lapar2 pun tapi tido lagi sedappp πŸ˜…

Sama lah saya ank yg petama ni amat mls nk bt kje rmh mlz masak pn mlzz sebaik lh cik husband fhm so die je lh tolong kmas tolong masak.. Lgi pun bkn kita yg nk jdi mlz die dtg sndri mkin sbb pembawa budak tu yg jdi mlas.. Tpi tk pe.. Tk lma tu mlas ye... Nti bby dh kuar jdi rjin blk lh....

Haha.. 1st trimester dulu tak ada rasa macam ni sebab kena alahan yg teruk sepanjang hari. Bila masuk 2nd trimester, asal lepas makan jer mula la mata tu berat semacam. Tahan mcm mana pon tak dapat last2 tumbang juga 2 3 jam baru bangun. Agaknya badan letih kot

haha..sayaaa..pregnant yg ke3..and mabuk truk..2 ank sebelum nie xde pn,cuma yg sulung xleh makan ayam sgt..yg skg nie mabuk x kira masa..mkn pn x bape sgt tp ada mse lapar lak.. lau leh,rasa nk tdo 24jam,golek2..πŸ˜‚πŸ˜‚

hahaha...itu lau dpt tdo lama..kita kje mmg x dpt nk golek2...lau terjaga tgh mlm,ssh nk tdo blk,puaa golek sne sni..

VIP Member

sy ingat sy sorang jer ada penyakit malas ni. kadang2 penyakit malas da sampai memang tak boleh bawa bincang. nasib baik laki ni faham kalau tidak memang da lama kena suru tidur bawah jambatan kot. hahahahaa

Sy time trimester pertama je pmalas,penampilan jgn ckp suami sy smpai ckp kalah hantu kak limahπŸ˜…,mngemas umah jrang peruk dlm bilik je.msuk second trimester alhamdulillah semua ok mcm biasa.

Haha.. Sama plak rasa sy pun preggy ank no 3 first trimester mls pyh nk ckp jln pun mls..Alhamdulillah skng dh msuk second trimester semakin ringan tulang tu pun ikut mood jugak.. 🀭

Insyaallah.. Lama2 OK tu sis☺️

Ni anak 1st pun, dia punya nak tido tuu.. start suami gi kerja, sarapan kejap lepas tu tido smpai petang. Nak bangun ya ampun.. sebab rumah sunyi, lagi sedap laa tido πŸ˜‚

Soalan popular