malas masak

Mengandung kali ni saya sangat2 malas utk kedapur. Syukurlah ada anak2 dara yg rajin bantu.selalu juga suami kena masak. Sedap pulak tu. ?? tq abg. Siapa yg mcm saya malas masak time pregnen ni? ??

17 Balas
Tulis jawapan

Masa pregnant 2x sebelum ni mmg start check upt naik double line terus mabuk x boleh pegi dapo.. masak lg la.. makan pun dpn tv.. kali ni plak da 6 weeks mcm xde apa2 lg.. tp x taula akan2 dtg.. tp kalo boleh x mo la alahan ke dapo utk masak2 kesian anak balik sekolah nak mkan.. dah la dia nak masakan ibunya aje.. ๐Ÿคฆ setakat ni cuma pening2 sikit je.

Baca lagi
5y ago

Alhamdulillah... Kalau da ok sama2 kita doakan semoga segala kesengsaraan sewaktu mengandung ini hanya sementara ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ terus kuat ye sis.. ๐Ÿ’ช๐Ÿ’ช๐Ÿ’ช

Sama laaa..tapi sy bukan Sb malas tp Sb alahan xboleh nak bau masakan tumis2..urmm..dah sebulan lbh dapur xberasap nihh..bila nak boleh JD cheff kembali xtau laa..sapa ada alahan mcm sy..dah 15week

5y ago

Alahaii siannya... ๐Ÿ˜ฐ๐Ÿ˜ฐ๐Ÿ˜ฐ doa banyak2 ye sis... Semoga alahan itu cepat hilang... Semoga terus kuat bertahan utk baby yg dinanti

Sy pun sama... Jdi mls sgt nk buat keje dpur, bsuh pinggan mgkuk pun ssh. Nseb baik dpt suami yg mmg rajin memasak. Skrng suami yg tlg uruskn. Sy buat sket2 je... Alhamdulillah suami sy memahami.

5y ago

Aah... Btol tu. Heee...

Sama la sy sis. Malas benar nk masuk dapur tu. Pastu bile husband yg masak, x lalu pulak bile terhidu bau minyak menggoreng sume tu. Jwpannye, beli makanan kat luar je la ๐Ÿ˜…

5y ago

Teruk pembawakan nya.. Nasib saya tak kena macam ni.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Hehehe sy pun sis..sjk pregnant bru 2x je msak..tu pun sb x de spe kt umah..smua kluar g kbun...fkir dieorg blik lpar nk mkn..tpi sndri msak sndri x mkn ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

5y ago

Hahaha btul2...org lain msak lalu plak..sndri msak x heran ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

VIP Member

saya pun malas yakmattt. malas serba serbi. rasa nak baring je. brg dapur pun xbeli dah sebab mmg takkan masak. tapau atau mkn luar aje ๐Ÿ˜…

Sy masak ok LG sis.tp Bab mengemas,basuh baju,sidai baju.memang malas ya ampun.klau dulu smua Kita buat.sekarang DH Tak buat,harap suami aje la

5y ago

Pembawakan baby tu sis.... Marilah kita rehat berjemaah bersama2 ๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜

Ingatkan diriku sorang je. Malassss sangat kat dapur tu. Rumah sepah pun lantaklahh. Alhamdulillah suami tolong2 keje rumah.

5y ago

Kita serupaaaa... Bak kata headwin.. ๐Ÿ˜๐Ÿ˜

VIP Member

Nasib baiklah suami faham n sabar... Boleh la manja n ngade2 time pregnen ni. ๐Ÿ˜ฌ๐Ÿ˜ฌ๐Ÿ˜ฌ

VIP Member

Dulu masa pregnant malas masak sebab kalau bau tumis pun meloya. Tambah kalau bau goreng2, fuhhhh.

5y ago

Alahaiii... Siannya.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚