24 Balas

Abaikan j la sis.. kadang2 diorg n Tak Ada kerja tu yg suka membawang j.. even adik2 sendiri pun.. pedulikan j mereka bkn diorg yg bg Kita mkn k.. duit k.. lantak kan j la yg penting Kita tx kacau org.. yg nk memyindir tu tanggung la dosa sendiri.. sis dpt pahala dari sindir diorg tu.. so pekak kan telinga j... Saya dah lali dgn mulut puak mcm n

Kan.. Kdg mmbawang tu smpai tguris perasaan org lain.. Tq juga ats kata2 nasihat.. 😊

Sy pun surirumah je.tp gaji suami mmg dah cukup kot.just jaga anak2 n urus rumah hubby byr elaun kat sy.elaun sy simpan.beli brg kemas.kdg2 mmg kena show off sikit spya org x ckp2.sy kalau balik kg mmg pakai brg kemas.pakai handbag branded sikit.mentaliti org malaysia ni pelik sikit..dlm kpla otak diorang asal surirumah je miskin..ntah apa2...

Sy pun pernah beli brg kemas juga, lg lawak dorang tya beli kedai emas betul ke korea.. Brpa gram.. Tp sy cakap emas betul ke x jnji boleh tlg masa depan.. Pastu alih2 ckp ada pula duit nak beli.. Adeyyy melayuku 😪😪😪 sedihhhh

mmg dunia zaman sekarang sis. miskin, x de org nak kawan. bile kaya skit show off kat fb, hak x pernah tegur kat luar pon kencang je like n komen. aritu pernah test post stereng kete polo kakak punye, eh tetiba bru tau rmai jgak friend kat fb... klau x, post ape pon x de like kecuali dr kakak2 n kawan rapat.

Sbb tu la sy jrang guna fb..paling lama pun 5 minit je on. Baik whatsapp suami, kwn boleh jgk borak2

Biarkan aje ape org nak kata..kl terasa cpt2 lupakan..asalkan suami suka kita x kerja be happy je..sy pun tak kerja. Dan suami sgt bahagia bila sy berhenti kerja..side income pun die x suruh cari..jaga anak, rumah dan dia sahaja..alhamdulillah..kami bukanlah kaya tapi bila bersyukur insya allah bahagia..

Income dr online tu kan kerja juga..sy pon x kerja. Dropship online je. Dpt la jugaj sikit sikit. Yg nak kata tu kata la.bukan diorg yg bagi duit kat kite pon.Janji ank depan mata.kalau kerja nk kena baya taska ank lg. Minyak moto kete lagi. Makan lagi. Berapa je yg tinggal kan. 😁

Super Mum

Haty kne kuat. .mcm sye la. .keje bbysttr je. .duet pon xbyk..usbnd x bg keje. .buat ke keje kt uma. .yg nk mnyindir pon bkn org laen..kkdg mak sndri. .😓. .nk xnk kne trima. .alhamdulillah..dgn brkat usaha sndri..dpt jgk bli uma. .walau shre ngan suami..xpelaa .xkesa semua 2..

VIP Member

Saya pun sama jer sis. kita tak kerja ada reason tersendiri. Orang tak dduk dkt posisi kita dia tak tahu apa kita alami. Adik² saya smua anggap saya macam pmpuan kuno dulu² bila up sikit diaorng membawang 💁🏻‍♀️.

Tp sy plak kena sindir sbb sy kerja xdpt nk bgi perhtian penuh kt husbnd mcm ipr2 n ex wife husbnd..last2 sy ckp..skurgnya sy xhrp duit laki bila sush...bru dowg diam

Skrg ni kerja xkerja ada ja org cri keburukan.. Fikiran xmaju lg org kita.. 😪

VIP Member

biaq ja sis ,dah 2020 ni hdup mau kental 😂 nk b'jya sisih kn ja mulut2 gitu , kdg2 depa xckup ksih syg ,tu suka cari slah org lain 😊

Org mcm ni nak bagi senyap kita show barang2/harta kita 🤣 baru dia ada akal bila org tak kerja tapi blh beli barang2 mcm dia yg kerja

Ni sy setuju..sy buat mcm ni..walau x,kj mcm2 sy dpt n bh beli..mkn free sedia2

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan