Perubahan Hormon Waktu Hamil

Orang kata waktu hamil ni nafsu makan membuak-buak, betul ke? Min waktu hamil makan sikit je sebab tak lalu nak telan makanan, asyik muntah balik. Anda yang mana satu?

Perubahan Hormon Waktu Hamil
60 Balas
Tulis jawapan

sy dh trismester 2 tp selera mkn tu ada sikitĀ²šŸ¤£berat bdn pun turun..dan masih ajerr rasa mualĀ² dan nk muntah klau mkn terlalu byk...bru jer lps mnum air gula minggu lps..hope kali ni xmnum dh air gula hahaha...tp klau nk lps mnum air gula..better ambik air gula yg berperisa strawberi amat sedap wow..rasa manis masamĀ² kena gan ank tekak sy..šŸ˜„

Baca lagi

Sy masa 1st trimester mkn ok jer, alahan ape pn xde tp berat turun.. huhu.. smpai masuk trimester kedua baru berat normal balik.. berat statik je x naik x turun.. smpai kena marah ngn doc la sbb berat x naik.. tp sy mkn ok.. sekali masuk trimester ke 3 naik kemain eh.. 2minggu naik 1kg stengah..šŸ¤£šŸ¤£ ini lps raya naik plk 2kg stengah.. amik..šŸ¤£

Baca lagi

Saya makan kadang ok kadang tak. Tapi saya perasan, time awal 1st trimester siang saya tak boleh nak makan sup sup, tapi malam saya tak boleh makan nasi. Skrg ni saya dah mula craving nak itu ini. Tapi bila makan, tak habis pun kadang kadang šŸ˜… tapi buah jambu sangat membantu saya bila saya mula rasa loya

Baca lagi

skrg dlm 1st trimester. nk kata selera naik xjugak pun. ada ja craving itu ini tp sama naik jugak dgn nausea. y pasti skrg mmg xmasak langsung, rasa xboleh nk masak + slalu sgt kena sakit ulu hati. makan sikit salah, makan banyak pun xkena hmm šŸ˜Œ

Saya ni baru 1st trimester makan sikit jugak. Tak lalu nak makan nasi. Kalau makan pun selang sehari dua . Tu pun makan 2 ke 3 suap. Yg lalu mkm cuma buah je. Harap tanak laa makan terlalu banyak risau berat naik mendadak.

masuk trimester kedua mkn bnyk smpi tiap bulan berat naik 3kg lebih,kna bt bp selang sehari sbb berat naikšŸ¤£šŸ¤£ masuk trimester ketiga asyik lapar je..mmg kna kawal mkn takut kna gdm nnti.. air gula kali kedua xminum lg nišŸ„¹

saya masa anak first tu kuat makan tapi makan nasi ngan telur dadar je šŸ˜‚ , now tengah pregnant anak yang kedua kuat jugak makan tapi lebih suka daging ii gituu , kalau ayam or ikan kurang sikit takpun muntah

masa first trim takda selera langsung sampai berat drop 10kg sbb alahan teruk, masuk 2nd trim slow2x okay, 3rd trim mmg kerja makan ja, berat pun tiap bulan terlebih naik sampai kena p kk. šŸ˜‚

VIP Member

anak 1st,1st trimester xde selara mkn..anak ke 2,dr 1st trimester smpai bersalin mmg nafsu mkn ad je..naik almost 15kg sepanjang kehamilan..alhamdulillah,lepas bersalin turun 10kg jgak..ha7

1st trimester je tak lalu makan, asek muntah je sampai berat drop. masuk 2nd trimester sampai 3rd trimester ni ha tuddiaaaa, melantak selagi boleh sampai overweight dah šŸ¤£