9 Balas

normal. istilah morning sickness tu bukan alahan waktu pagi je tapi bila² masa dalam sehari sepanjang 1st trimester. tapi boleh jadi juga berlanjutan sampai bersalin. mcm saya anak 1st ada timing yg specific je akan muntah loya: pukul 9am, 3pm, 9pm sepanjang 1st trimester. anak 2nd memang muntah² pening loya dari pagi ke malam sepanjang 1st trimester. hujung 2nd trimester baru hilang semua tu

Eh timing puan sama dgn masa sy preg dlu🤣. mmng masa2 tu la akn loya & muntah. 9pg masa basuh muka mesti muntah, 3pm msa buat kerja pula akn blari masuk tndas 🤮, 9pm bru sblum nk tdr mmng akn loya dlu 🥲..

normal..sy mngndg ank² dlu start ptg smpai mlm mmg muntah². skrg pregnant no 3, mual muntah loya tu spnjg tmpoh mngndg😭😭. x hilg² mcm ank² sy yg sblm ni. lbh mcbr pregnant no 3 ni,tp bkn loya muntah smpai lembik. ada msa dy akn trsa loya dan muntah tba²..skrg tgh tggu due bln 9 ni. bdebar rsa..

mungkin awak kna gerd.. jd bila tido rasa nk muntah.. caranya tido kna bntal tinggi.. kepala atas dr aras dada.. mcm saya kna gerd waktu pregnancy, straight tri1 - smpai skrg tri3 mlm kna tido tggi kalau xrasa pedih ulu hati, klu mlm makan je muntah terus.. sy mlm mmg xmkn dah, minum oat je...

Normal je sis. Mcm saya. Pagi elok je pergi kerja apa semua. Tp bila malam je dtg loya loya tp tak muntah. Bila loya mcmtu saya terus tidur je senang

Saya macam ni dulu.. takde morning sickness tapi malam tu ada hahhaa adoi

Sy pun mcm ni. Mlm nak tidur loya tapi tak muntah

normal awak, kite takde alahan langsung. hihi

samalah mcm saya masa t.pertama hritu ..

Normal sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan