61 Balas

Yes thts normal..kadang mcm tak rasa tngh pregnnt pun. Maybe soon huhu..syukurla kalau xda rasa ape2,jgn minta2 kang menyesal haru jdnya..yg da rasa tu, penat,letih,stress Tuhan sj yg tahu mcm mna rasanya..

Ade sis.. xsume org sme.. Sy rse mual jer..tp xleh munth..takak nk mkn mcm2.. tp yg untung breast xde sakit.. sbb dh rse klaw prgnt breast sakit cmne seksa...pkai bra pn rse selese..

Sye 6 weeks 1 days. Masih takde rase mual atau mengidam. Cume bile tngok fb nmpak org post mkanan, rse nk mkan. Dan terliur makanan pedas. Breast sakit sikit je.

wow bestnya, senang lah mcm tu..tp lain orang lain ragmnya. saya dulu hamil x de ape2 pun senang ...kali ni hamil ke 3 semua rasa penat sungguh. tp tu lh pengalaman kita.

Pengalaman saya, masa 9weeks baru start morning sickness. Bukan setakat morning, sampai ke evening pening2 mual2. Sampai la 18 weeks baru hilang morning sickness nye

alhamdulilah klu x dpt.sy pon aritu ckp gitu gk tp start 7mggu skli muntah smpi warded.. smpi 10w ni asik loya je..pastu skang ckp bila la nk ilang rasa loya ni😂

Sy xde alahan cam awk gk sis mse preggy ank 1st.. normal je klu xde alahan.. ade org xde alahan lgsung dr awl smpi akhir.. ade yg alahan lps bpe bln preggy..

Klau sy skrg ni rasa mual,teringin mo mkn tpi takut muntah,tgh cri mknan yg sesuai utk hilangkan mual, breast sakit ,& sering kli sakit blakang..

kita sama sis,dari trimester 1 sampai trimester 3 ni xde alahan langsung,cuma sy xboleh mkn ubt nnty terus keluar. #babyfirst 01/9/2020 ni due.

saya macam awak lmbt dpt mual, dah masuk 10minggu baru start muntah... jgn risau setiap org lain pembawakannya! kena sentiasa positive ok 🥰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan