36 Balas

VIP Member

better puan bw ank g klnik nti doc akn bg krim sapu yg sesuai tuk bby..mcm calamine ni nti akn mmburukkn keadaan sbb ia lebih bersifat kering..nti sian bby rs pedih kulit muka dia..sbb kulit dorg sensitif..plz jgn letak sebarangan ubat..mungkin losyen tu sesuai tuk kita dewasa..tp bukan pada baby..mungkin tulis sesuai utk bby..tp blum tntu sesuai utk bby kita..pling x try tropika oil mcm puan bbeIden H. suggestkn tu..oil tu bagus..sy sndri pun gunakan pada ank ms dia bby.. tp take time tuk ilang bkn pkai sehari dh ilang x... kena rajin sapu..tropika oil tu bkn tuk kulit je blh sapu..tuk rambut pun blh bgus guna nya .wangi bau nya.. selain tu tuk ruam badan pn ok tuk gunakannye pd bby ia lebih bersifat alami.. mg ank puan cpt sembuh ea..aamiin...

VIP Member

saya bagi cadangan, utk baby newborn atau baru lagi elok elak guna produk mandian dan lotion sbb time tu kulit baby mmg sensitif. tambahan baby menyusu jugak, dan ada certain mkanan ibu xsesuai utk baby. itu utk awal2 baby baru. klu baby ruam badan muka elok jgn bedung dulu sbb mungkin kepanasan menyebabkan baby panas dan ruam makin naik. boleh lap atau sapu benda sejuk utk ruam. kulit baby nak sentiasa lembap jgak, sapu vaseline atau minyak zaitun saja. yg lain banyak campuran yg kita tak pasti sesuai utk baby ke tak sbb mmg khas utk baby kdg tu tak xsesuai. cari produk utk baby yg mmg recommeded mcm cetaphil sbb dia xberbuih. itu cadangan dan pendapat. yg penting ibu kena jga pemakanan dlu sbb baby menyusu si ibu.

Cetaphil okk 😁

Try guns ni sis. Sy punya bby ada mslh gini, spls guna ni. Xsmpai 2hari, kulit bby dh nmpk lmbt n xkerinh lg. Skrg dh dkt sminggu guna, kulit muka bby sy dh kmbali licin. sy kerapkn pgunaan mula2 pakai. Slain tu, Klau ada tkna air susu mahupon air liur bby, rajin2 kn lap dgn air bersih, kmdian sapu minyk tsbt blik dtmpt yg tlh dbersihkn.

baby baru lahir normal akan kluar bintik2 mcm ni.dia kan baru kluar dari perut ibu😄..sya 4 org ank semua mcm ni baru2 dah lama2 skit akan hilang sendiri.sya tak berani nak letak apa2 krim memandang dia bayi kulit lembut dan sensitif takut tak sesuai.tapi klu bintik2 tu banyak satu badan mcm ekzema tu boleh bawak jumpa doktor lah

Selepas susu.. Lap bersihkan muka bayi.. Lepas tuh rajin apply tepung kanji/ubi.. Mana2 anggota badan boleh.. Turun temurun ni pakai.. Ekzema.. Ruam keringat.. Semua hilang.. Macam bedak.. Dah cuba Macam2 krim.. Tasneem, youbaby,.. Lambatlah.. Sifat tepung ni.. Sejuk.. Bedak anakku.. Yg ada corn starch pun bagus..

hari tu masa first baby pun ada mcm ni. teruk juga. sekali masa tu keluar beli brg, ada 1 makcik ni bagitau ibu sy, guna losyen baby tu sapu dimuka. balik rumah sy try, syukur alhamdulilah, dlm 3-4 hari jadi baik.. mau kena rajin sapu, anak sy yg 2nd pun sy buat mcm tu. umur 3 tahun, kulit masih selembut bayi 🤣

guna losyen apa sis?

calamine ni x sure sbb tak pernah pakai. baby ada rasa x selesa x? kalau ruam sy bagi anak saya skeenz product Tasneem Naturel. Bahan2 pun bersumberkan bahan Naturel so sy yakin lah. kalau sis nak cuba sy boleh tlg.Apapun saya doakan Anak cepat sembuh🌹❤️Allahuma Aamiin..

SARAN SAYA CUBA SIS BAGI AIR LENDIR DARIPADA MULUT SIS SENDIRI, DAN JAN LUPA BACA BISMILLAH TRUS SAPUKAN RATA. JGN NEGATIVE THINKING DULU YA SIS. SEBAB SAYA DAH CUBA CARA NI DAN ALHAMDULILLAH SETIAP ANAK SAYA ADA RUAM SUSU SAYA TRUN GUNA CARA NI. NASIHAT NI DARIPADA NENEK MOYANG SAYA.

xsampai hati la nk buat pd ank mcmtu...sbb thu air liur kte kotor,busuk,byk kuman..pp anak mmg dh sedia2 pedih..nk menambah lg teruk je kalau cmtu..

better lap muka dgn air suam everytime lepas susu. muka baby mcm bintik2 tu normal. tp mengikut pengalaman sy, lepas sy mandikan anak, sy akan sapukan lotion johson baby nipis2 kat seluruh badan & muka dia esp pipi & dahi. alhamdulillah licin muka dia

Anak saya macam ni juga dulu tp saya biar je tak letak pape lepas habis pantang baru berani letak lotion sbb newborn takut kulit sensitif lg.. sekarang 3 bulan kulit dah cantikk.. saya pki cerabebe lotion from Atomy 🙂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan