perancang keluarga selepas bersalin

Nk tanya ape yg momies guna atau pki selepas bersalin utk perancang keluarga mkn ubt ,cucuk, iud atau implan share pengalaman

12 Balas
Tulis jawapan

Sy xambil ap2 pelan perancang. Masa juma dr first month baby checkup, ad consultation dgn dr utk mummy jugak. Mula2 tu suami ckp kita guna condom je lah. Then setelah consult dr suruh sy cuba pill. Tp sy x consume sbb takut effect gemuk, jerawat, perubahan hormon n lain2 lagi effect. So smpai skrg baby dh 7months still xde ambil ap2 plan perancang.

Baca lagi
VIP Member

Saya pnh baca ada mommies di sini share pengalamannya ttg cucuk ..serta guna implan.. di sini saya sharekan linknya..harap dapat membantu sis πŸ˜‰βœŒ https://community.theasianparent.com/q/sharing-sy-bersalin-21hb-10-2018masa-baby-3bulan-sy-plan-nk-ambik-impl/817310?d=android&ct=q&share=true

Kite nak amik implan. Tapi doctor suggest cucuk depo 3 bulan tu 2 kali. Takot nanti period tak datang, berat badan naik. Rugi lah kalau bukak kan. Kalau serasi baru doctor suruh pasang implan tu.

VIP Member

Saya tak ambik apa2 perancangan keluarga yg klinik suggest. Decide untuk merancang secara natural. Jangan buang mani dalam rahim

sy amek pil yasmin..berat badan x naik alhamdulilah, kulit makin peloless..cuma mula2 sakit pala lepas tu dh okey

Ambik pil perancang. So far belum pernah lupa lagi. Takut nak cucuk2. Takut jarumπŸ˜‚πŸ˜‚

Saya insert IUD sebab dia tak kacau hormon. Dah dekat setahun insert, ok dengan saya.

saya dan husband decided to use condom je

Depo.. so far ok. 😊 Anak dah setahun sebulan.

11mo ago

Hai nak tnya , masa cucuk ubat tu , sakit tak ,?

Sy ambl cucuk depo