8 Balas

kalau dah kawin, lewat je period even sehari terus je buat upt. xyah nak tkut2. and u pernah gugur, kalau detect awal, boleh elak activity yg boleh jadi ancaman keguguran. sbb org yg pernah gugur ni x sama mcm org xpernah gugur. contoh u kena elakkan bersama dgn husband sampai habis 1st trim. kalau ade bleeding pon boleh terus pegi klinik. boleh elakkan activity berat, angkat berat and stress. mcm2 lagi lah.

kalau period regular, delayed period sehari pun dah boleh cek. Tapi kalau takut kecewa, mungkin boleh tunggu 1-2 minggu lg. Mcm yg rakan² majoriti recommended disini, guna UPT yg lebih sensitif utk keputusan lebih tepat. Tapi kalau awk nak rujukan lebih dari pakar alang² mungkin skrg dah masuk 4w, mungkin boleh tunggu lg dlm 2w utk scan terus & tgk kantung dulu. InsyaAllah, semoga ada rezeki ♥️

okey sis. tq utk pndapat nya.

pegi cek je.. sy kan mmg merancang dlu sehari lewat da cek upt.. tak nampak line .. hari ke 2 cek nmpk daa double line .. sy pun pnh kguguran 2019 syukur 2022 ni lekat sempurna tak de masalah

wahh tahniah. tq sis

TapFluencer

boleh je nak cek sbb dah delay period, ni kalau period puan regular tiap bulan. cuma kadang hcg rendah so belum detect, kalau nak pasti tunggu delay 1-2 minggu & guna upt yg ketepatan tinggi.

sis guna upt clear blue .. sbb yg itu snstif.. 99% mmg nmpk klau sis pregnt.. kat famarsi ada jual..

ohh okey sis tq

saya ada cyst tu sbelum saya kwin. saya kawin 20.12.2019 😊

check je.. tp gne upt yg sensitif mcm dip n tell..

bole je kalau nak cek

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan