Pempes / diapers tape atau pant

Nak tanya mumy2 dalam ni. Anak saya skarang berat 5kg je. Tapi pempes saiz S tape dah tak berapa muat dia jadi pendek sama ada depan atau belakang. Tgok plastik tulis muat sehinga 8kg tp asyik la bocor bila berak. Ke sy xpandai pakaikan anak pempes jenis tape ke.. πŸ˜‚ So sy ingat nak tukar ke diaper jenis pant. Nak tanya pengalaman mumy yg biasa beli jenis pant.. kalau jenis pant tu biasanye dia besar sikit ke atau kecik sikit dari jenis tape?? Takut beli M longgar pulak pinggang sbb tak boleh adjust. Tq mumy2 yg sudi jawab. ❀️❀️❀️Edited : ❀️❀️❀️ TQ mumyΒ² yg sudi jawab bg tips dan komen. Sy dah tukar ke saiz M, dedua jenis sy beli tape drypers n pant huggies πŸ˜‚ pant tu cm lebih selesa nampaknya skarang baby sy tgh fasa nak meniarap. Btw sy tak tau la nape bila sy pakaikan jenis tape tu sy rasa cm bodo je.. asyik bukak lekat bukak lekat 10 kali 🀣 tapi sy beli juga sbb nak stanby hujung bln ni nak sunatkan anak. Kena ada jenis tape tu jugak la kan. Tq ye mumyΒ².. anak saya berak dah takde masalah bocor lagi dah mcm sebelum ni walaupn berak bykk 🀭 # berat baby dah 6kg # baby dah 3bulan+

Pempes / diapers tape atau pant
12 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

dah boleh tukar dh tu puan .πŸ˜‰βœŒπŸ»kekdg tulis dkt plastik tu smpai 8kg tp ank kita dh bsr size dia xblh dh bila pakaikan dia mcm tak brp nk sesuai ..xblh follow dkt plastik tu sbnrnye..mcm sy pun ptt ank pamper L atau xL kalau ikut berat dia baru 12kg..depends pd jenama pampers..pstu tgk2 ms ank pakai xL dia tak selesa asyik terselit dkt celah bontot dia la ms gerak..pstu mcm ketat dkt part bwh tu melekap sgt xde ruang..terus tuka xxL sdgkn dkt plastik tuk 15kg..mcm pampers pant xblh adjust biasa sesuai tuk yg dh start melasak dan nk berjalan...better tape .kalau tape beli size m bsr panjang sikit blh lipat dkt atas tu..dlu ms ank sy lahir prem misi ajar cmtu tuk adjust...part pemilihan pampers ni sm mcm kita org dewasa juga kalau nk beli seluar tak boleh tgk pd size shj sbb kekdg cawat stiap seluar tu ia berbeza ikut pattern..begitu juga dgn pampers anak..mg dpmudahkan segalanya..aamiin πŸ˜‰βœŒπŸ»

Baca lagi
1y ago

sm2 kasih 🫢🏻

TQ mumyΒ² yg sudi jawab bg tips dan komen. Sy dah tukar ke saiz M, dedua jenis sy beli tape drypers n pant huggies πŸ˜‚ pant tu cm lebih selesa nampaknya skarang baby sy tgh fasa nak meniarap. Btw sy tak tau la nape bila sy pakaikan jenis tape tu sy rasa cm bodo je.. asyik bukak lekat bukak lekat 10 kali 🀣 tapi sy beli juga sbb nak stanby hujung bln ni nak sunatkan anak. Kena ada jenis tape tu jugak la kan. Tq ye mumyΒ².. anak saya berak dah takde masalah bocor lagi dah mcm sebelum ni walaupn berak bykk 🀭

Baca lagi

tak boleh tengok berat semata, kena tgk panjang anak jugak.. ada baby yg jenis bulat montel, cepat upgrade saiz pampers.. ada baby yg ringan tp panjang, jd kalau ikut berat nampak mcm lambat lagi nak upgrade, tp rupanya cawat dah pendek untuk dia..

Baby 2bulan 5.9kg. Still Pakai size S (Huggies airsoft/drypers weeweedry) so far Tak pernah bocor. Kerap tukar 4jam skli. Mungkin da bercmpur air kencing tu leaking. Rasa Kalau pants lagi bocor. Sbb Anak pertama Pakai pants lagi terkeluar

1y ago

tu yg sy nak tau sbb xsilap jenis pant org kata lagi besar/lagi kecik dari tape. kalau lagi besar sy nk ambik S pn rasa ok kot. anak sy pakai jenis tape mamypoko masa newborn. tukar tiap 4jam pn bocor bila berak byk.

anak saya pun macamtu 2 bulan dah 5.6kg pakai saiz S tapi dah tak muat. bila pakai s jadi merah2 dekat pelipat peha. so saya tukar saiz M. utk pampers jenis pants saya tak pasti ukuran mcm mana.

Kalau brand huggies tape size S okay utk budak 5kg. Sama mcm anak sy. Kalau drypers size S x muat, dia mcm kecik sikit size dia..huggies ni dia lembut selesa je mcm brand offspring

1y ago

ha ok takpe awk. sy beli dedua jenis huggies pant saiz M dgn drypers tape size M jugak. muat nampaknya. skang tgh fasa belajar meniarap cm sesuai gak pakai pant. mmg suka juga mamy poko tp xpela saya nk kurangkn bajet sket. makin besar saiz makin sikit isinye πŸ˜†

anak Saya 2 bulan, dah pakai M pet pet gold, baby 6.2kg. pampers lain selalu bocor bila berak. yg pet pet ni okey Mcm high waist. boleh Cuba sis.. I pakai yg tape..

1y ago

petpet awk pakai ni jenis tape ya? cm susah jmpe je petpet gold.

Ank sye 4 bula sye tukar saiz L kalau saiz M tu tgk mcm sendat sgt smpi bekas2... smpi perut pun nmpk mcm senak padahal sye pkai tkde ketat mne pun

1y ago

anak sy bru nk msuk 3 bln. kdg pelik nape dia berak asyik bocor tekeluar najisnye kat belah depan area perut πŸ˜‚

Sy pakai drypers one touch. so far ok. berak tak penah bocor walaupon bnyak.

1y ago

penah cuba brand one touch anak 1st dlu tp bila kencing byk pempes tu cm terlalu kembung. xtau la kenapa. cm lama sgt xtuka pempes rupa dia. πŸ˜‚ xtau la skarang kot dah ok.

TapFluencer

I prefer pant sis. Senang je. Tape ni leceh haha

1y ago

haah sy pun rasa cm kemas je bila pakai jenis pant. xrisau terketat sgt ke ape bahagian pinggang tu. tq sis komen ye ❀️